پنج سیارک به دلیل وزوز زمین در یک روز ، همانطور که دانشمندان ادعا می کنند سنگ فضایی یک بار 60٪ از جو سیاره را غارت کرده است – RT World News

ناسا اعلام کرده است که حداقل پنج سیارک برای انجام پروازهای نزدیک به زمین فقط در اول اکتبر در نظر گرفته شده است. در همین حال ، محققان بر این باورند که یک ضربه غول پیکر در گذشته تا 60 درصد از جو زمین را از بین برده است.

به نظر می رسد ماه اکتبر با یک انفجار آغاز می شود زیرا در طول پنجشنبه سیل سنگهای فضایی راه ما را می گیرد.

قطر سیارک 2020 SM4 با ابعاد 9.9 متر (نیمی از خط بولینگ) در فاصله 3.1 میلیون کیلومتری از آن عبور کرد ، در حالی که SU5 2020 با طول 15 متر (به اندازه تابلوی هالیوود) ، در حال حاضر با دو میلیون کیلومتر عبور کرده است .

بزرگترین بازدیدکننده ناخواسته روز پنجشنبه ، 2020 RJ3 ، تقریباً نیمی از ارتفاع هرم بزرگ جیزا یا 69 متر اندازه دارد و انتظار می رود 5.85 میلیون کیلومتر عبور کند.
همچنین در rt.com
مجسمه سنگ فضایی به اندازه آزادی در میان پنج مورد به سمت زمین ناسا را ​​هشدار می دهددر قسمت عقب ، به ترتیب زرافه (6.1 متر) 2020 SW6 و قطب نیمه تلفن (5.9 متر) 2020SN ، به ترتیب در فاصله یک میلیون کیلومتر و 976000 کیلومتر قرار دارند. برای زمینه ، میانگین فاصله زمین و ماه حدود 239،000 مایل (385،000 کیلومتر) است.

در همین حال ، محققان دانشگاه دورهام انگلیس فاش کردند که آنها معتقدند زمین ممکن است بین 10 تا 60 درصد جو خود را در برخورد سیارک مشکوک به ایجاد ماه از دست داده باشد.

با همکاری یک تیم بین المللی ، نویسنده اصلی دکتر Jacob Kegerreis و همکارانش بیش از 300 شبیه سازی ابر رایانه را برای تعیین تأثیر سیارک ها بر اجرام سیاره ای و تأثیر بعدی بر جو آنها انجام دادند.

اخبار مرتبط  دانمارک "پاسپورت واکسن" ویروس کرونا را برای مسافران در اوایل سال 2021 - RT World News

در حال حاضر ، نظریه برجسته حاکی از آن است که ماه حدود 4.5 میلیارد سال پیش در پی برخورد زمین و جسمی احتمالاً به بزرگی مریخ ، معروف به تیا شکل گرفته است.
همچنین در rt.com
دانشمندان ممکن است قسمت گمشده ای از رمز و راز سیاره سیاره Theia را که در داخل ماه مدفون شده است کشف کرده اند“معما در مورد چگونگی شکل گیری ماه و دیگر عواقب برخورد غول پیکر با زمین اولیه چیزی است که دانشمندان برای کشف آن سخت تلاش می کنند” کگرئیس گفت.

با این حال وی هشدار داد که این شبیه سازی ها هیچ نظریه ای در مورد چگونگی شکل گیری ماه را به طور قطعی اثبات یا رد نمی کند ، بلکه صرفاً به تحقیق در حال رشد با هدف محدود کردن سناریوهای احتمالی اضافه می کند که ممکن است چگونگی دستیابی زمین به ماهواره طبیعی خود را توضیح دهد.

این تیم اشیا-با ابعاد مختلف ، متشکل از آهن ، سنگ یا هر دو را تحت تأثیر قرار می دهد و از یک زاویه و سرعت مختلف بر روی یک سیاره تأثیر می گذارد و عواقب آن چه می تواند باشد ، یک بار دیگر نیاز به هوشیاری مداوم آسمان ها برای ورود ، به طور بالقوه حیات را برجسته کرد – تهدیدهای فضایی را تهدید می کند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *