پنل WHO “از طرح جهانی واکسن Covid-19” دلسرد و صادقانه ناامید شد – اخبار جهانی RT

یک هیئت مستقل از سازمان بهداشت جهانی که به بررسی نحوه شیوع بیماری همه گیر Covid-19 می پردازد ، برنامه های جهانی واکسن را در مورد نابرابری هایی که باعث می شود بیشتر آفریقا در این سال از نظر جراحات از دست بدهد ، انتقاد کرد.

“این هیئت از برنامه های نابرابر برای گسترش واکسن ناامید و صادقانه ناامید شده است ،” الن جانسون سیرلیف ، رئیس مشترک پنل ، رئیس جمهور سابق لیبریا و برنده جایزه صلح نوبل ، در جلسه هیئت اجرایی سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت.

وی خاطرنشان کرد ، اکنون شرایط موجود ، توزیع گسترده واکسن ها علیه ویروس کرونا در آفریقا تا سال 2022 یا حتی 2023 آغاز نمی شود.
همچنین در rt.com
رئیس دادگستری آفریقای جنوبی از نماز عمومی پیوند دادن واکسن Covid به DEVIL و “فساد DNA” دفاع می کندبر اساس داده های WHO ، از زمان شروع همه گیری ، قاره آفریقا یکی از مناطق کمترین آسیب دیده است ، با بیش از 2.3 میلیون عفونت و حدود 53000 مرگ و میر ناشی از ویروس. با این حال ، تعداد کم نه تنها به تجربه گسترده آفریقا در زمینه مقابله با بیماری های عفونی بلکه به وضعیت بد بهداشت و درمان در بسیاری از کشورها و فقدان شدید آزمایش نسبت داده می شود.

دنیای جانسون سیرلیف همانند رئیس سازمان جهانی بهداشت ، تدروس آدانوم غبرئیسوس بود که روز دوشنبه گفت احتکار واکسن توسط کشورهای ثروتمند جهان را تحمیل می کند “در آستانه یک شکست اخلاقی فاجعه بار”.

“نه تنها این روش من اولین ، فقیرترین و آسیب پذیرترین فرد جهان را در معرض خطر قرار می دهد ، بلکه خود شکننده است” وی خاطرنشان کرد: همانطور که همه گیری را طولانی می کند.

اخبار مرتبط  "دنیای امن تر؟" استولتنبرگ از جامعه جهانی می خواهد که از شر هسته های هسته ای خلاص شود ، می گوید اعضای ناتو باید فعلاً تجهیزات خود را حفظ کنند - RT World News
همچنین در rt.com
جهان در آستانه “شکست اخلاقی فاجعه بار” به عنوان توزیع عادلانه واکسن Covid-19 در معرض “خطر جدی” – رئیس WHOمقالات داخلی که ماه گذشته توسط رویترز مشاهده شد ، حاکی از آن بود که برنامه جهانی WHO برای رساندن واکسن Covid-19 به کشورهای فقیر ، COVAX ، به دلیل کمبود بودجه و توافق نامه های قراردادی بیش از حد پیچیده ، در معرض خطر بالای شکست قرار دارد.

این برنامه قصد دارد تا پایان سال جاری 2 میلیارد دوز واکسن به آفریقا ، آسیا و آمریکای لاتین ارائه دهد – اما به نظر می رسد که مردم در آنجا حداقل تا سال 2024 باید منتظر تأمین مواد باشند.

روز سه شنبه ، استلا کیریاکیدز ، کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا ، اعلام کرد که اتحادیه اروپا در حال بررسی اشتراک اضافی واکسن های خود با آفریقا است.

اتحادیه اروپا با جمعیت 450 میلیون نفری ، تقریباً 2.3 میلیارد دوز واکسن مختلف را جمع آوری کرده است. کیریاکیدس گفت که این برنامه انتقال واکسن به کشورهای فقیرتر است. “قبل از اینکه COVAX کاملاً عملیاتی شود.”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *