پنل WHO در مورد بیمارانی که با Covid-19 بستری شده اند ، از اصلاح مجدد Gilead توصیه نمی کند – RT World News

روز گذشته یک هیئت مدیره سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد هیچ شواهدی وجود ندارد که Gilead’s remdesivir بقا را بهبود می بخشد یا نیاز به تهویه را کاهش می دهد و این دارو را برای تمام بیماران بستری در Covid-19 توصیه نکرده است.

گروه توسعه رهنمودهای WHO (GDG) این دستورالعمل را به نقل از “کمبود شواهدی مبنی بر اینکه Remdesivir پیامدهایی را بهبود می بخشد که برای بیماران مهم است مانند کاهش مرگ و میر ، نیاز به تهویه مکانیکی ، زمان بهبود بالینی ،” در میان چیز های دیگر.

این دارو که Veklury یا remdesivir نامیده می شود ، به عنوان یک درمان بالقوه موثر برای ویروس کرونا در تابستان پس از آزمایشات اولیه دیده می شد و حتی برای درمان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا نیز مورد استفاده قرار گرفت.

این هیئت نتیجه گیری خود را بر اساس بررسی شواهد ، شامل داده های چهار آزمایش تصادفی بین المللی با بیش از 7000 بیمار انجام داد.

این پیشنهاد الزام آور نیست ، و هیئت از ثبت نام مداوم در آزمایشات بالینی پشتیبانی می کند ، که باید انجام شود “اطمینان بیشتری از شواهد را برای گروه های خاصی از بیماران ارائه دهید.”
همچنین در rt.com
سازنده داروهای آمریکایی می گوید هزینه داروی آن برای ویروس کرونا تا 5700 دلار در هر دوره درمان خواهد بوداخبار مرتبط  ظریف به RT (ویدئو) گفت: تحریم های ایالات متحده به پاسخ Covid-19 ایران آسیب می رساند و به "تروریسم پزشکی" می رسد - RT World News

سازمان غذا و داروی آمریکا Remdesivir را برای درمان Covid-19 در ماه اکتبر تصویب کرد و اتحادیه اروپا ماه گذشته 500000 دوره ضد ویروسی به ارزش 1 میلیارد یورو را سفارش داد.

با این حال ، آزمایش همبستگی WHO ماه گذشته نشان داد که گران قیمت و پیچیده مصرف داروی وریدی در مرگ و میر 28 روزه یا مدت بستری در بیمارستان برای بیماران Covid-19 تأثیر کمی دارد یا هیچ تأثیری ندارد.

Gilead در 19 نوامبر گفت که remdesivir “به عنوان استاندارد مراقبت از درمان بیماران بستری شناخته شده است” در رهنمودهای سازمانهای معتبر ملی.

“ما ناامید شده ایم که به نظر می رسد دستورالعمل های WHO این شواهد را نادیده می گیرند در زمانی که موارد در سراسر جهان به طرز چشمگیری افزایش می یابد و پزشکان به وکلوری به عنوان اولین و تنها درمان ضد ویروسی تایید شده … در حدود 50 کشور اعتماد می کنند” شرکت اعلام کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *