پوتین اجلاس آنلاین کشورهای عضو توافق هسته ای ایران را برای جلوگیری از درگیری بر تحریم تسلیحات سازمان ملل پیشنهاد می کند – RT World News

رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین پیشنهاد کرده است تا یک نشست آنلاین با حضور ایران ، آلمان و پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل برگزار شود. این جلسه در مورد چگونگی جلوگیری از درگیری در مورد تحریم تسلیحات سازمان ملل درمورد تهران است.

رئیس جمهور روسیه روز جمعه در بیانیه ای منتشر شده توسط كرملین گفت: بحث و گفتگو درباره مسئله ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد به طور فزاینده ای تنش یافته است.

قطعنامه ای تحت حمایت ایالات متحده که تحریم را به طور نامحدود تمدید می کند ، روز پنجشنبه در شورای امنیت قرار داده شد ، اما روز جمعه پس از مخالفت با وتوکار روسیه و چین رد شد.

تحریم تسلیحاتی که قرار است در ماه اکتبر منقضی شود ، طبق توافق هسته ای سال 2015 بین ایران و گروه موسوم به گروه 1 + 5 ، متشکل از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد روسیه ، چین ، انگلیس ، فرانسه ، ایالات متحده و آلمان توافق شد. این توافق که به عنوان برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) شناخته می شود ، مانع از توسعه تسلیحات هسته ای تهران در ازای تسویه مجازات ها می شود.

با این حال ، دولت ترامپ به طور یک جانبه از معامله در سال 2018 خارج شد و از آن زمان به بعد همه تحریم های تعلیق شده تحت آن و همچنین اعمال مجازات های اضافی را دوباره تحریم کرده است.

تنش ها بین واشنگتن و تهران روز پنجشنبه شدت گرفت ، هنگامی که فرماندهی مرکزی آمریكا گفت كه دو فروند کشتی ایرانی و یك هلیكوپتر پیشی گرفته اند و سوار یك تانكر نفتی با پرچم لیبریایی در تنگه هرمز شده اند ، كه تنها گذرگاه دریایی از خلیج فارس را تأمین می كند. اقیانوس باز یک مقام ناشناس CENTCOM به AP گفت که ایران این کشتی را به مدت پنج ساعت توقیف کرده است.

اخبار مرتبط  تصاویر ماهواره ای آژانس فضایی روسیه تخریب تکان دهنده ای را در اثر انفجار بیروت به ثبت رسانده است - RT World News

روز جمعه ، وزارت دادگستری ایالات متحده تأیید كرد كه ایالات متحده بیش از یک میلیون بشكه از سوخت ایران را در چهار کشتی كه به مقصد ونزوئلا به مقصد ونزوئلا سوار شده اند ، كشف كرد و به بزرگترین تصرف این نوع و تكیه های ناشی از آن دامن زد. “دزدی دریایی” از تهران.
همچنین در rt.com
وزارت امور خارجه آمریکا “بزرگترین ضبط سوخت ایران از سوی ایالات متحده” را در 4 کشتی مستقر در ونزوئلا تأیید كردپوتین گفت ، مسکو که کاملاً متعهد به توافق هسته ای ایران است ، یک مفهوم تجدید شده امنیتی برای منطقه خلیج فارس را در سال 2019 پیشنهاد داد. با این حال ، اوضاع در حال افزایش است در حالی که “اتهامات بی اساس علیه ایران مطرح شده است ،” او اضافه کرد.

رئیس جمهور گفت ، سایر کشورها باید پیشنهاد روسیه را با دقت در نظر بگیرند و افزودند که این گزینه جایگزین بیشتر افزایش تنش ها و افزایش خطر درگیری است.

وزیر امور خارجه روسیه ، سرگئی لاوروف در ماه ژوئن نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترس ارسال كرد و خاطرنشان كرد: هیچ دلیل قانونی و دیگری برای بحث در مورد طولانی شدن تحریم تسلیحاتی وجود ندارد. این دیپلمات ارشد روسی گفت که تحریم فعلی تحت قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد موقت است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *