پوتین و ترامپ بیانیه نادر مشترک را در روز 75 الی روز البه منتشر کردند – RT World News

رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین و همتای آمریکایی وی ، دونالد ترامپ بیانیه مشترک نادری را منتشر کردند ، که به مناسبت 75 سالگرد دیدار تاریخی بین نیروهای شوروی و آمریکایی در رودخانه البه است.

جلسه ای که در 25 آوریل 1945 رخ داد “شکست سرنوشت ساز رژیم نازی را پیشگویی کرد ،” که در نهایت چند هفته بعد نابود شد. در این بیانیه آمده است: اما مهمتر از همه ، این مسئله به وضوح نشان داد که چگونه دو کشور می توانند همکاری کنند.

“روح البه” نمونه ای از این است که چگونه کشورهای ما می توانند اختلافات را کنار بگذارند ، اعتماد به نفس ببخشند و در راستای اهداف بیشتر همکاری کنند.

در روز البه ، متحدین که سالها با دشمن مشترک می جنگیدند ، سرانجام شخصاً با یکدیگر ملاقات کردند. سربازان گارد 5 ارتش سرخ ، به سرپرستی ژنرال الکسی ژادوف ، با برادران خود از ارتش اول دادگاه عمومی ژنرال کورتنای هاجز در پل بمباران شده بر فراز رودخانه معروف آلمان تکان دادند.

“این نشست در البه نشان دهنده اوج تلاش های عظیم بسیاری از کشورها و مردم بود ،” در بیانیه ترامپ و پوتین آمده است. “این مبارزات مشترک مستلزم قربانی عظیم میلیون ها سرباز ، ملوان و شهروندان در چندین تئاتر جنگ بود.”

در حالی که امروز برای مقابله با مهمترین چالش های قرن بیست و یکم تلاش می کنیم ، به جسارت و شجاعت همه کسانی که برای شکستن فاشیسم با هم جنگیدند ادای احترام می کنیم. شاهکار قهرمانانه آنها هرگز فراموش نخواهد شد.

در حالیکه ایالات متحده و روسیه – تا حدودی – در مبارزه با تروریسم و ​​تاج کشی همکاری می کنند ، روابط واشنگتن و مسکو به همان اندازه در طی چند سال گذشته بسیار مهربان است. احساسات “سرزنش روسیه برای همه چیز” در میان بخش بزرگی از استقرار ایالات متحده ادامه دارد. هرگونه تلاش برای همکاری – مانند تحویل منابع اخیر ارتش روسیه به نیویورک – جمعیت ضد روسی را به دیوانگی تبدیل می کند ، زیرا تلاش می کند حتی دوستانه ترین حرکات از مسکو را به عنوان یک چیز شرور نقاشی کند.

اخبار مرتبط  ارتش لبنان ، یک ماه پس از انفجار مهلک ، یک انبار دیگر نیترات آمونیوم در بندر بیروت کشف کرد - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
سالگرد 75 سالگی اِبِب یادآوری قدرتمندی است که دوستی روسی و آمریکایی امکان پذیر استفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *