پوتین و ترامپ درباره مشارکت احتمالی روسیه در نشست G7 در طول تماس تلفنی صحبت می کنند – RT World News

کرملین گفت ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه و دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده از طریق تلفن صحبت کردند و درباره مشارکت احتمالی روسیه در نشست G7 ، پاسخ Covid-19 و گفتگو در مورد ثبات استراتژیک گفتگو کردند.

“ترامپ اطلاع داد [Putin] ایده او برای برگزاری نشست G7 با دعوت احتمالی رهبران روسیه ، استرالیا ، هند و کره جنوبی ، “ بیانیه خوانده شده

دیمیتری پسکوف ، سخنگوی مطبوعاتی ریاست جمهوری ، پوتین هنوز دعوت ترامپ را نپذیرفته است. مسکو برای تصمیم گیری نهایی ، باید اطلاعات بیشتری در مورد نشست آینده ، از جمله دستور کار و قالب مشارکت این کشور پیدا کند.

روز شنبه ، ترامپ اعلام کرد که رویداد G7 را که امیدوار بود ماه آینده آن را برگزار کند تا سپتامبر یا بعد از آن موکول کند ، اما لیست رهبران دعوت شده گسترش می یابد.
همچنین در rt.com
ترامپ تنها شخصی در واشنگتن است که می خواهد هند و چین با یکدیگر آشتی کنند. به همین دلیل است که برنامه وی عملی نشده استاخبار مرتبط  یک دیپلمات فلسطینی می گوید "دروغ" در مورد بسته کمک های قول داده 5 میلیون دلاری به بیمارستانهای روبرو Covid-19 - RT World News

علاوه بر G7 ، پوتین و ترامپ درباره اقدامات انجام شده در دو کشور علیه رمان ویروس کرمانو و همچنین اوضاع موجود در بازار نفت گفتگو کردند و موافقت کردند که توافق اوپک + به ترمیم تدریجی تقاضا و تثبیت قیمت کمک می کند.

رهبر روسیه همچنین نخستین پرتاب فضایی سرقت شده از خاک ایالات متحده را طی 9 سال به همتای آمریکایی خود تبریک گفت ، که در آخر هفته توسط SpaceX انجام شد. هر دو رهبر تمایل خود را برای ادامه همکاری های متقابل مفید در فضا تأیید کردند.

پوتین و ترامپ همچنین در مورد لزوم تشدید گفتگوهای روسیه و آمریکا در مورد ثبات استراتژیک و ایجاد اعتماد بین مسکو و واشنگتن در عرصه نظامی صحبت کردند.
همچنین در rt.com
فقط درجه C MINUS: پوتین روابط روسیه و آمریکا را بدتر از خوب ارزیابی می کندفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *