پومپئو با بیان اینکه “هیچ کشور دیگری” نمی تواند تحریم های “چند جانبه” علیه ایران را مسدود کند ، ایالات متحده می خواهد با وجود فشار پشتی سازمان ملل متحد تحمیل کند

وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو پس از آنكه مخالفت سایر اعضای شورای امنیت سازمان ملل را برای تحریم های ناخواسته آمریکا كه قصد دارد با آن به ایران ضربه بزند ، با تمسخر آنلاین روبرو شده است ، در حالی كه گفت اقدامات تنبیهی “چند جانبه” خواهد بود.

“اگر ایالات متحده معتقد باشد كه ایران به تعهدات خود عمل نكرده است ، هیچ كشور دیگری نمی تواند مانع از عقب نشینی این تحریم های چند جانبه شود.” پومپئو در بیانیه ای اظهار داشت ، که عصر یکشنبه توسط حساب رسمی توییتر خود ارسال شده است.

این دیپلمات ارشد آمریکایی با اشاره به بهمن تحریم ها واشنگتن پس از آنکه شورای امنیت سازمان ملل متحد (شورای امنیت سازمان ملل متحد) با قاطعانه قطعنامه ایالات متحده برای تمدید تحریم تسلیحات 13 ساله علیه جمهوری اسلامی را در اکتبر اوایل هفته گذشته به طرز چشمگیری رد کرد ، واشنگتن نسبت به سیلی زدن در تهران ابراز تاسف کرد.

شکست تحقیرآمیز ، که تنها یک عضو بدن 15 کشور ، جمهوری دومینیک را در کنار ایالات متحده دید ، در حالی که چین و روسیه با این قطعنامه مخالفت کردند و همه ملل دیگر ، از جمله فرانسه و انگلیس ، ممتنع بودند ، واشنگتن را دلسرد نکردند. ، که تهدیدش برای ضربه زدن به ایران با تحریم های تلخ را دو برابر کرد.
همچنین در rt.com
“گزینه های ما نامحدود است”: ایران قول پاسخی را می دهد اگر ایالات متحده مجازات های توافق هسته ای را صادر کند که تک تک آنها تمدید شودسفیر آمریکا در سازمان ملل متحد ، كلی كرافت ، با بیان اینكه ایالات متحده “حق دارد” برای هدف قرار دادن آن به اصطلاح “عکس فوری” تحریم های مربوط به توافق هسته ای سال 2015 که اگر یک امضاکننده معتقد باشد ایران نقض توافق است ، قابل اجرا است. با وجود ترک برجام در سال 2018 و به طور موثری با خروج یکجانبه آن ، در آستانه فروپاشی قرار گرفت ، براساس گزارش ها ، ایالات متحده با انتشار یادداشتی در میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد ، ادعا می کند که هنوز هم عضو این توافقنامه است.

تفسیر پومپئو از “چند جانبه” همراه با قصد خود برای چشم پوشی از هرگونه اعتراضی که سایر طرف های توافق هسته ای (روسیه ، چین ، انگلیس ، فرانسه و آلمان) ممکن است داشته باشند ، با چند مفسران آنلاین روبرو شده است.

اخبار مرتبط  واشنگتن "تحریک" محاسبه شده "ترکیه در دریای مدیترانه را ابراز تأسف می کند زیرا آنکارا نقشه لرزه نگاری را تجدید می کند - RT World News

“البته سایر کشورها می توانند توانایی آمریکا در اعمال تحریم های چند جانبه را مسدود کنند. ایالات متحده می تواند به تنهایی تحریم ها را تحمیل کند ، اما نمی تواند دیگران را مجبور به انجام آن کند. “ نیکلاس گروسمن ، استادیار استاد ، گروه علوم سیاسی ، دانشگاه ایلینویز ، توییت کرد.

“این به معنای” چند جانبه “است. آیا SecState ما واقعاً این احمق است؟ “ گروسمن پرسید.

دانیل لاریسون ، سردبیر ارشد کنسرواتوار آمریکا ، اظهار داشت که ممکن است پومپئو با درک معنای این کلمه سختی را پشت سر بگذارد. “چند جانبه”

برخی معتقدند كه دیپلمات ارشد آمریكایی نمی تواند از ماهیت متناقض بیانیه خود آگاه باشد ، با دن مورفی ، خبرنگار سابق خاورمیانه و جنوب آسیا برای مسیحیان ساینس مانیتور صدا زدن آی تی “یکی از بی سواد ترین دیپلماتیک ترین جملات در تمام دوران.”

“من حدس می زنم بازی پایان در اینجا است [to] بقیه دنیا را حتی بیشتر از آن بیگانه می کند تا مجموعه آزار و شکنجه وی را تغذیه کند؟ “ مورفی نوشت.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *