پومپئو می گوید ، “هیچ تحریم” مانع کمک کووید 19 به ایران نیست ، زیرا ایالات متحده وام صندوق بین المللی پول 5 میلیارد دلار را مسدود کرده و خواستار لغو مجازات ها را نادیده گرفته است – RT World News

وزیر امور خارجه مایك پومپئو گفت كه اعمال مجدد تحریم های آمریكا مانع دستیابی به كمكهای بشردوستانه به تهران نمی شود ، حتی اگر سازمان ملل و گروه های حقوق بشر گفتند كه این مجازات ها سیستم بهداشت و درمان ایران را فلج می كند.

“من شنیده ام که مردم در مورد تحریم ها صحبت می کنند. جهان باید بداند هیچ مجازاتی وجود ندارد که مانع از کمک های بشردوستانه ، تجهیزات پزشکی ، دارویی به ایران شود. “ پومپئو روز چهارشنبه در یک جلسه توجیهی در کاخ سفید به خبرنگاران گفت ، افزود: ایالات متحده پیشنهاد ارسال کمک کرد اما ایران امتناع ورزید.

تهران بارها و بارها کمپین فشار آمریكا را مورد انتقاد قرار داده است – این امر معاملات بانكی را كه برای خرید لوازم ضروری از خارج از كشور ضروری است ، غیرممكن می سازد – آن را تلقی می كند “ننگ تاریخی” و “تروریسم اقتصادی” که فقط تلاش برای مهار همه گیر سریع را پیچیده می کند.
همچنین در rt.com
علیرغم درخواست های امدادرسانی در میان شیوع کروناویروس ، ایالات متحده تحریم های جدیدی را علیه ایران وضع کردبرکناری پومپئو در حالی صورت گرفت که وزارت امور خارجه در اعتراض به درخواست ایران برای وام اضطراری 5 میلیارد دلاری از صندوق بین المللی پول برای مقابله با تاج ، که تا کنون بیش از 64000 ایرانی را آلوده کرده و تقریبا 4000 کشته است.

پس از آنكه عبدالناصر همتی رئیس كل بانك مركزی ایران نوشت ، خواستار بودجه فوری مورد نیاز به دلیل “شیوع گسترده” Foggy Bottom ، از Covid-19 در داخل ایران ، با اصرار بر واشنگتن پاسخ داد “در برابر تخصیص وام به ایران” و این کشور منابع کافی برای مبارزه با به تنهایی دارد.

برخی از متحدان اروپایی واشنگتن تحریم های آمریکا را کنار زده و تجهیزات پزشکی این هفته را برای ایران ارسال کرده اند. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا در پاسخ به این سوال كه تحویل داده است “زحمت نکش” وی ، اما لغو یا کاهش تحریم ها را رد کرد.

اخبار مرتبط  گزارش شده است که افراد مسلح به بیمارستان MSF در کابل حمله می کنند ، بمبگذاری انتحاری و تیراندازی گزارش شده است - RT World News

سازمان ملل متحد و دیگر ارگانهای بشردوستانه بارها از واشنگتن خواستند كه بحران سلامتی را مجازات كند ، و كمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد میشل باكلت هشدار داد كه آنها در این زمینه بودند. “مانع تلاش پزشکی” و می تواند منجر به “سقوط – فروپاشی” سیستم مراقبت های بهداشتی ایران.
همچنین در rt.com
رئیس حقوق بشر سازمان ملل می گوید ، تحریم های مربوط به ایران و دیگران باید “فوراً مورد بررسی مجدد” قرار گیرند.هفته گذشته ، گروهی از 24 دیپلمات ارشد سابق – از جمله چهار رئیس بازنشسته ناتو – همچنین از ایالات متحده خواستند تا تحریم های خود را علیه جمهوری اسلامی کاهش دهد ، و این استدلال می کند که می تواند به طور بالقوه نجات یابد. “صدها هزار زندگی” آنجا.

“فشار حداكثر آمريكا” از طريق تحريم ها عليه ايران باعث به خطر افتادن عملکرد نظام مراقبت هاي بهداشتي و درماني ايران با شروع وقوع آن در ماه دوم مي شود. “ دیپلمات های اروپایی و آمریکایی روز یکشنبه در بیانیه ای گفتند.

همه گیر یا نه ، واشنگتن از آرامش سیاست خود در مورد ایران یا ونزوئلا خودداری کرده است ، جایی که coronavirus در هفته های اخیر نیز دستگیر شده است. وزارت خزانه داری ایالات متحده در اواخر ماه مارس تحریم های اضافی را بر شماری از شرکت های ایرانی تکمیل کرد – آنها را به کمک به تروریسم متهم کرد – در حالی که اخیراً وزارت دادگستری ، رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکولاس مادورو را متهم کرد. “مبارزه با تروریسم” اتهاماتی که نیروی دریایی ایالات متحده مأموریت مبارزه با مواد مخدر را در ساحل این کشور آغاز کرد.
همچنین در rt.com
“فقدان عمیق انسانی”: الیور استون در بحران کووید -19 در تحریم های ایران و ونزوئلا به دولت ایالات متحده اشک زد.مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *