پومپئو می گوید “ایالات متحده” دیر به مهمانی “بعد از” روسیه “و” تهاجمی “در قطب شمال ، اما هنوز هم” موفق خواهد شد “- RT World News

وزیر امور خارجه آمریكا گفته است كه واشنگتن و متحدانش برای واکنش در برابر گسترش روسیه و چین در قطب شمال بسیار كند بوده اند. او معتقد است كه آمريكا “موفق” خواهد شد كه در آنجا سركوب كند.

“من فکر می کنم همه ما کمی ساده لوح بوده ایم که تماشا کنیم نه تنها روسها بلکه علاقه چینی ها به آنجا بیشتر و پرخاشگرتر می شود.” پومپئو روز چهارشنبه به مجری عمومی دانمارک DR گفت.

ما کمی دیر شده ایم. درست است ، من قبلاً در مهمانی ها دیر کردم و اوقات خوبی داشته ام. ما موفق خواهیم شد

گسترش در قطب شمال مدتی است که هدف آن در دولت ترامپ تسریع شده است. در واقع ، پرزیدنت ترامپ پس از طرح ایده خرید گرینلند از دانمارک در سال گذشته ، باعث تمسخر بین المللی شد. این جزیره وسیع تقریباً کاملاً فراتر از دایره قطبی شمالی واقع شده است.
همچنین در rt.com
ترامپ دستور ایجاد ناوگان قطبی ICEBREAKER برای “حضور شدید امنیتی در قطب شمال” را صادر کرددر ژوئن ، رئیس جمهور ایالات متحده دستور ساخت آ “ناوگان یخچالی های امنیتی قطبی” برای محافظت از منافع آمریکا در قطب شمال و قطب جنوب. قرار است ناوگان به زودی به سال 2029 عملیاتی شود.

در حال حاضر ایالات متحده فقط یک دستگاه یخ شکن سنگین در موجودی خود دارد ، USCGC قطبی ستاره و یک یخچال برقی متوسط ​​، USCGC Healy. ستاره قطبی در دهه 1970 ساخته شد و به سرعت در حال پایان یافتن به پایان عمر خود است.

اخبار مرتبط  اسرائیل "جدی ترین تهدید" برای صلح و پشتیبانان این سازمان در قبال "آپارتاید" فلسطین را باید پاسخگو باشد - ظریف ایران

روسیه به نوبه خود ، چندین دهه است که توسعه منطقه قطب شمال را در اولویت قرار داده است ، زیرا بخش های وسیعی از قلمرو آن در ورای قطب قطبی قرار دارد. مسکو ناوگان بزرگی از یخچال های معمولی و هسته ای را حفظ می کند – در حقیقت ، این تنها کشور است که دارای چنین کشتی هایی است.
همچنین در rt.com
دو برابر قدرتمند: روسیه برای ساختن یخ شکن هسته ای جدید هیولا برای مسیر دریای قطب شمال ساختاز یخچال های طبیعی برای نیازهای نظامی و غیرنظامی استفاده می شود ، یعنی برای تأمین کالاهای بی وقفه از مسیر تجارت قطب شمال ، که در سواحل شمالی روسیه واقع شده است. در سالهای اخیر ، اهمیت مسیر افزایش یافته است زیرا تبدیل به یک شریان اصلی برای تجارت گاز طبیعی مایع که در درجه اول به آسیای جنوبی ، از جمله بازار چین جریان دارد ، می شود.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *