پومپئو هشدار داد که تحریم های “عکس العمل” در 20 سپتامبر به ایران ضربه می زند ، جرات می کند که سایر کشورها با مخالفت با اقدامات خلاقانه ایالات متحده در مورد قطعنامه UNSC

علیرغم ناکامی در متقاعد کردن همکاران شورای امنیت سازمان ملل متحد برای اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران ، ایالات متحده در تلاش است تا آنها را دور بزند ، یک تاریخ برای “عکس العمل” تعیین می کند و جرات می کند که سایر کشورها این بلوک را بنامند.

وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو روز پنجشنبه از تفسیر خلاقانه قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد پرده برداشت ، و تهران را با توقیف 22 ارائه كرد: یا این تحریم هایی كه ایالات متحده می خواهد مجدداً از 20 سپتامبر اعمال شود ، یا یك عضو شورای امنیت تلاش می كند قطعنامه ای برای ادامه تسکین تحریم ها – در این صورت آن را مسدود خواهد کرد.

این نحوه عملکرد UNSCR 2231 است، “دیپلمات توئیت کرد ، بیش از آنکه اشاره ای به قاچاق داشته باشد.

رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد دایان تریسیاها دیانی پیش از این نیز تلاش های ایالات متحده را برای اعمال مجدد تحریم های سازمان ملل علیه ایران براساس مفاد توافق هسته ای JCPOA 2015 ، رد کرده و با اشاره به عدم اجماع میان 15 عضو این شورا – 13 نفر از آنها اشاره کردند که واشنگتن دیگر امضا کننده نیست. برای معامله و بنابراین هیچ موضعی برای اجرای هر بخشی از آن نیست. با این حال ، شورای امنیت سازمان ملل 2231 بخشی از JCPOA واقعی نیست ، اگرچه این پیمان را تأیید می کند و اعضای شورای امنیت را وادار به احترام به آن می کند.

اخبار مرتبط  چرا تعداد پرونده های زیاد Covid-19 در ایالات متحده و روسیه بسیار جالب است - RT World News

پنج امضاکننده دیگر توافق هسته ای ، همه مخالف تلاش اولیه آمریكا برای اعمال تحریم های ناگهانی تحت این توافق بودند ، و ادعا كردند كه این شكایت از زمان خروج واشنگتن از توافق در سال 2018 معتبر نبود. در حالی كه آمریكا سعی داشت توجیه كننده خروج خود را از زمان به این دلیل که ایران مخفیانه معامله را نقض می کرد ، نتوانست اثبات اثبات ادعاهای خود را ارائه دهد ، و آژانس بین المللی انرژی اتمی وظیفه اطمینان از انطباق را بارها و بارها تأیید کرد که تهران مرتباً شرایط این معامله را حفظ می کرد.
همچنین در rt.com
پمپئو با بیان اینکه “هیچ کشور دیگری” نمی تواند تحریم های چند جانبه را که ایالات متحده می خواهد با وجود بازپرداخت شورای امنیت سازمان ملل متحد به ایران تحمیل کند ، مسخره کرد.دولت ترامپ پس از تلاش برای تمدید تحریم تسلیحاتی 13 ساله علیه این کشور ، هفته گذشته عمیقاً ناکام ماند و فقط یک عضو شورای امنیت را به منظور پیوستن به ایالات متحده در حمایت از این کشور ، مجدداً تحریم ها را اعمال کرد.

ایران تلاش های ایالات متحده را برای تبدیل توافق های چند جانبه به مجازات یک جانبه محکوم کرده و با اشاره به رفتار پومپئو به عنوان “زورگویی بی قانونی“که ایالات متحده را ترک کرده است”جدا شده

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *