پومپئو پس از تأخیر در وضعیت دریافتی ناظر به وضعیت تایوان ، وضعیت WHO را به دلیل طرفداری از چین متهم کرد – RT World News

مایک پومپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا ادعا كرده است كه با تأخیر در تصمیم به اعطای وضعیت ناظر تایوان ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) بیشتر اعتبار خود را تضعیف می كند و تعصب طرفدار چین را در معرض خطر قرار داده است.

کشورهای عضو WHO به اتفاق آرا به تأخیر انداختن تصمیم به اعطای وضعیت ناظر تایوان تا اواخر سال ، به منظور جلوگیری از تغییر تمرکز از بیماری همه گیر Covid-19 ، موافقت کردند. این درحالی است که کشور قبلاً بین سالهای 2009 و 2016 در یک ناظر بدون رأی شرکت کرده بود.

طبق گفته پومپئو ، با تأخیر در این تصمیم ، مدیر کل WHO Tedros Adhanom Gbrebreyusus نشان داده است “عدم استقلال” که “مجلس علمی تایوان را از تخصص علمی مشهور در زمینه بیماری همه گیر محروم می کند ، و اعتبار و کارآیی WHO را در زمانی که دنیا به بیشترین میزان به آن احتیاج دارد ، آسیب می رساند.”

انتقادات پمپئو آخرین چیزی است که در حال افزایش است که از سوی ایالات متحده در سازمان جهانی بهداشت دست به دست می شود و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اخیراً بدن body بهداشت را متهم کرده است. “محور چین” و تهدید به برداشتن بودجه ایالات متحده به طور نامحدود بر اساس ادعا شده توسط سازمان ملل متحد از همه گیری های جهانی.

اخبار مرتبط  معامله نجات "همه گیر" اتحادیه اروپا فقط مشکل بدهی این بلوک را جدی تر خواهد کرد - Max Keizer - RT World News
همچنین در rt.com
انگلیس تعهد 200 میلیون پوندی به WHO و خیریه ها را در پی تهدید ترامپ مبنی بر مسدود شدن حمایت مالی ایالات متحده از نگهبانعضویت و مشارکت تایوان در مجمع جهانی بهداشت توسط ایالات متحده و همچنین استرالیا و نیوزلند حمایت شده است. با این حال ، پکن به شدت مخالف صدور رسمیت رسمی WHO به تایوان است و این امر را نقض برجام می داند “یک چین” اصل

این جزیره بارها و بارها به عنوان محل درگیری میان واشنگتن و پکن مورد مداوا قرار گرفته است ، زیرا ایالات متحده از سال 2007 بیش از 25 میلیارد دلار سلاح به تایوان فروخته است – به دلیل ناراحتی چین.

پکن تایوان را به عنوان یک کشور مستقل ، و نه یک کشور خودمختار ، که مشاجره ای در مورد حاکمیت برانگیخته است ، تلقی می کند ، با این که چین در سال 2005 قانونی را علیه ضد جدایی معرفی کرد و حق استفاده از آن را بیان کرد. “معنی غیر صلح آمیز” در صورت تلاش برای جدایی علیه تایوان.
همچنین در rt.com
رئیس WHO قول بررسی مستقل و “شفاف” از برخورد با پاسخ همه گیر Covid-19 را داده استفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *