پومپو اظهار داشت كه ایالات متحده هرگز نمی تواند بودجه WHO را بازگرداند … زیرا چین در میان همه گیری های Covid-19 که هنوز در حال شدت گرفتن است ، 30 میلیون دلار دیگر هم جمع آوری می کند – RT World News

وزیر امور خارجه ، مایك پومپئو ، هشدار داده است كه آمریكا هرگز نتواند بودجه سازمان بهداشت جهانی را از سر بگیرد ، پس از آنكه رئیس جمهور دونالد ترامپ حمایت خود را ترك كرد. چین با 30 میلیون دلار اضافی پا به این نقض گذاشت.

فکر می کنم باید به WHO و آنچه که از این اتفاق می افتیم نگاهی جدی بیندازیمپومپئو به فاکس نیوز گفت ، و خواستار “رفع ساختاری“برای سازمان به عنوان شرط لازم برای از سرگیری بودجه.
همچنین در rt.com
این بیماری پس از تهدید ترامپ به بدن “محور چین” گفت: همه گیر کوراو ویروس “هیچ وقت برای کاهش بودجه” از WHO نیستوی در پاسخ به این سؤال كه آیا او جدی است كه بدن جهانی بهداشت را برای خشک كردن آویزان كند ، تأیید كرد:ممکن است این مسئله پیش بیاید که ایالات متحده هرگز نتواند به تحریم بازگردد – داشتن دلار مالیات دهندگان آمریکایی به WHO

در عین حال دولت ترامپ در حالی که تصمیم خود را برای ممنوعیت بودجه از این گروه علیرغم همه گیری جهانی کروناویروس ، دو برابر کرده بود ، پکن اعلام کرد که روز پنج شنبه مبلغ 30 میلیون دلار اضافی به WHO اهدا خواهد کرد ، با اشاره به لزوم تقویت سیستم های بهداشتی در توسعه. کشورها به عنوان بیماری همه گیر کروناویروس همچنان تهدید کننده جمعیت جهان هستند. این پاداش علاوه بر 20 میلیون دلار که چین در ماه گذشته به سازمان ملل متحد داد.

“در این لحظه مهم ، حمایت از WHO از چند جانبه گرایی و همبستگی جهانی حمایت می کند.” سخنگوی وزارت امور خارجه هوآ چونیینگ در توییتر گفت.

تصمیم ترامپ برای جلب بودجه ایالات متحده از این سازمان در اوایل ماه جاری ، موجب خشم بین المللی شده است. در حالی که این اقدام هنوز نهایی نشده است – دولت مشارکت ها را بررسی می کند ، فرایندی که 60 تا 90 روز طول بکشد – ترامپ سخنان حرفی را نزد WHO به “متهم کردن”به شدت سوء مدیریت و پوشاندن گسترش تاج ویروس“و ترویج”اطلاعات غلط چینی” همراه با پومپئو ، رئیس جمهور شایعاتی مبنی بر آغاز همه گیری كروناویروس در آزمایشگاه در ووهان را تشویق كرده است – ادعاهایی كه پكن به صراحت رد كرده است و شواهد آنها نیز پشتیبانی نمی شود.

اخبار مرتبط  تظاهرکنندگان تل آویو را برای فریب دادن "توافق وحدت" نتانیاهو-گانتز به عنوان تعرض به سیستم عدالت (ویدئو) - RT World News
همچنین در rt.com
to تعیین ریشه دقیق Covid-19 ممکن نیست ، اما شواهد موجود در مورد منابع حیوانی – WHOچین به نوبه خود تهدید آمریكا مبنی بر جبران بدن را به عنوان “باج خواهی کلاسیک، “پیشنهاد کرد که ایالات متحده از موقعیت خود به عنوان سرمایه گذار شماره یک سازمان برای اجرای اراده خود در”ذهنیت هژمونیک معمولی” WHO ، این اقدام را نیز محكوم كرد و اظهار داشت كه این امر نه تنها امنیت سایر نقاط جهان ، بلكه خود آمریكا را به خطر می اندازد.

ایالات متحده سرمایه گذارترین سازمان جهانی بهداشت است که بودجه 2020-2021 تقریباً 4.85 میلیارد دلار است. در صورت بیرون آمدن واشنگتن ، گروه سیاست های بهداشتی به طور مؤثر توسط بیل گیتس هدایت می شود ، که بنیاد بیل و ملیندا گیتس بزرگترین کمک کننده است. به عنوان سومین سرمایه گذار بزرگ ، انگلستان احتمالاً شرط اداره WHO را بر عهده خواهد گرفت اگر ایالات متحده نقش خود را كنار بگذارد. آلمان ، ژاپن و کویت بزرگترین اهدا کنندگان بخش دولتی هستند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *