پکن ادعا می کند هیچ نظامی هندی در طول مرز چین کشته نشده است ، در میان گزارش های کشته شده سرباز کماندو – اخبار جهانی RT

چین اندکی پس از رسانه ها اعلام کرد که یک عضو سرویس در منطقه درگیر پس از درگیری های مرگبار بین ملت های آسیا ماه ها قبل جان خود را از دست داده است ، هیچ تلفاتی در بین نیروهای هندی مستقر در مرز مشترک وجود ندارد.

گمانه زنی ها مبنی بر کشته شدن یک سرباز کماندو در مرز پس از آنکه یکی از اعضای پارلمان تبتی در تبعید به خبرگزاری فرانسه گفت كه یك سرباز تبتی تبار گفته است “در جریان درگیری به شهادت رسید” شنبه شب برخی از رسانه های بین المللی گزارش تلفات تایید نشده را دریافت کردند ، اگرچه جزئیاتی از این خبر وجود ندارد “درگیری در سوال” فراهم شد

روز چهارشنبه ، هوآ چونیینگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، گزارش ها را رد کرد و به خبرنگاران گفت که هیچ عضوی از نیروهای مسلح هند در مرز کوهستانی با چین کشته نشده است.

در اوایل این هفته ، هند ارتش چین را متهم کرد که ظاهراً در تلاش برای دستیابی به سرزمین ، از مرزهای واقع در کرانه جنوبی دریاچه پانگونگ تسو عبور می کند. نیروهای مسلح هند ادعا کردند که قبل از حمله ادعا شده ، با پکن به سرعت انکار کرده اند که هرگز رخ داده است.

اخبار مرتبط  سه کودک در میان پنج غیرنظامی کشته شده در حمله موشکی خارج از فرودگاه بغداد - اخبار جهانی RT

رویترز گزارش داد ، هند در پی درگیری های گزارش شده برای تقویت نوار شرقی مرز خود با چین حرکت کرد و نیروهای بیشتری را به منطقه اعزام کرد.
ارتش هند این خبر را تأیید کرد اما گفت که اعزام نیروها به صورت عادی است و همین طور است “اتفاق می افتد همانطور که هر بار اتفاق می افتد ، خیلی زیاد.”
همچنین در rt.com
“حرکات تحریک آمیز”: هند چین را مورد انتقاد قرار می دهد ، زیرا اتفاقات مرزی تازه در آخر هفته را نشان می دهدطی روزهای گذشته ، هر دو کشور چین و هند یکدیگر را به عبور از خط کنترل واقعی در منطقه کوهستانی مورد مناقشه و به سختی پرجمعیت معروف به آکسای چین و چین لاداخ شرقی در هند متهم کرده اند. ده ها سال است که این منطقه مورد مناقشه است.

در هفته ها و ماه های اخیر میان نیروهای چینی و هندی در مرز نامشخصی از مرز تنش به وجود آمده است. جدی ترین درگیری در 15 ژوئن رخ داد ، زمانی که 20 سرباز هندی در طی درگیری با چینی ها کشته شدند. در همین حال ، پکن تعداد کشته شدگان را تأیید نکرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *