پکن ایالات متحده را به “بازی قربانی” در میان گزارشاتی که چین تهدید کرده است به قصاص شهروندان آمریکایی قفل می کند ، متهم می کند – RT World News

پکن گزارش هایی مبنی بر هشدار مقامات به طور مکرر مبنی بر دستگیری شهروندان آمریکایی در واکنش به بازداشت دانشگاهیان چینی در ایالات متحده را انکار کرد و واشنگتن را به دلیل “سرکوب” محققان چینی مورد انتقاد قرار داد.

واشنگتن متهم شده است “سرکوب کامل سیاسی” توسط ژائو لیجیان ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، در یک نشست خبری منظم خبری روز دوشنبه.

ادعای ایالات متحده مبنی بر اینکه اتباع خارجی در چین در معرض تهدید بازداشت خودسرانه قرار دارند ، بازی قربانی و سیاه و سفید گیج کننده است.

اظهارات ژائو در پاسخ به ادعاهایی است که روز شنبه در وال استریت ژورنال منتشر شد و ادعا کرد پکن بارها تهدید کرده است که اگر آمریکا جلوی آزار و شکنجه دانشگاهیان چینی را نگیرد ، آمریکایی ها را در چین حبس می کند.

در ژوئیه سال جاری ، اعلام شد که چهار محقق چینی به اتهام کلاهبرداری ویزا توسط وزارت دادگستری آمریکا متهم شده اند. این محققان متهم هستند که در برنامه های ویزا وابستگی خود را به ارتش آزادیبخش خلق پنهان می کنند.

ژائو در اظهارات روز جمعه خود ادعا کرد که برخی سیاستمداران آمریکایی چنین هستند “دروغ گفتن از طریق دندانهای یک نفر” و آنها شکوه را در آن می یابند “دروغ ، تقلب و دزدی”

تنش بین دو ابرقدرت در طول سال بسیار افزایش یافته است. روز پنجشنبه ، پکن واشنگتن را به دلیل نقش خود در تضعیف ثبات منطقه مورد انتقاد قرار داد زیرا ناوشکن نیروی دریایی ایالات متحده ، USS Barry ، از طریق تنگه تایوان عبور کرد. واشنگتن ادعا كرد كه شناور در حال هدايت آن بوده است “حمل و نقل معمول”.
همچنین در rt.com
چین پس از عبور ناوشکن نیروی دریایی ارتش آمریکا از تنگه تایوان ، ایالات متحده را به زیرسوال بردن ثبات متهم می کنداخبار مرتبط  آلمان قفل را تا 7 مارس تمدید می کند زیرا مرکل احتیاط را برای نسخه های Covid-19 احتیاط می کند - RT World News

در طول سال 2020 ، دو کشور محدودیت های متقابل متعددی را بر دیپلمات های یکدیگر اعمال کرده اند و هفته گذشته پکن از ملت های آسیا خواست که علیه واشنگتن متحد شوند “ذهنیت جنگ سرد به سبک قدیمی”.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *