پکن ایالات متحده را به دلیل تهدید به ممنوعیت TikTok و دیگر برنامه های چینی منفجر کرد – RT World News

وزارت امور خارجه چین گفت ، تهدید به محدود کردن برنامه های چینی با ادعاهای بی اساس مبنی بر اینکه آنها داده های آمریکایی ها را به دولت پکن تغذیه می کنند ، فقط ریاکاری واشنگتن را افشا می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ Wenbin از ایالات متحده خواسته است كه به این كشور بیایند “یک محیط باز ، عادلانه ، عادلانه و غیر تبعیض آمیز برای نهادهای بازار سایر کشورها فراهم کنند تا در ایالات متحده سرمایه گذاری و فعالیت کنند.”

از سیاسی کردن مسائل تجاری و اقتصادی دست بکشید و از سوءاستفاده از مفهوم امنیت ملی ، جلوگیری از تبعیض و سیاست های محرومیت را متوقف کنید.

ونگ اظهار داشت كه واشنگتن تهك توكوك و سایر شركتهای نرم افزاری چینی را تهدید كرده است ، با وجود اینكه هیچ مدرکی مبنی بر انجام تخلف از طرف آنها وجود ندارد.

سخنگوی خاطرنشان كرد: آمریكا با انجام حركت در برابر برنامه های چینی ، اصول اقتصاد بازار آزاد و مقررات سازمان تجارت جهانی را نقض می كند. این همچنین ریاکاری و معیارهای مضاعف آمریکایی ها را نشان می دهد ، که همچنان اصرار دارند که آنها هستند “حمایت از عدالت و آزادی ها” وی افزود: در اقتصاد ، او افزود.
همچنین در rt.com
ترامپ “در روزهای آینده” در TikTok و سایر شرکتهای نرم افزاری چینی عمل خواهد کرد – Pompeoروز یکشنبه ، وزیر امور خارجه ایالات متحده مایک پومپئو قول داد که رئیس جمهور دونالد ترامپ اقدام خواهد کرد “در روزهای پیش رو” علیه شرکت های نرم افزاری چینی که وی ادعا کرد به دلیل بودن یک تهدید امنیتی برای است “به حزب کمونیست چین وصل شد.”

هفته گذشته ، ترامپ هشدار داد كه آماده است ممنوعیت برنامه گسترده پخش ویدیویی چینی TikTok را طی 24 ساعت ممنوع كند ، اما این تهدید تاكنون عملی نشده است.

اخبار مرتبط  متون مجری تلویزیون هند پس از بحث در مورد حملات هوایی پاکستان قبل از وقوع آنها ، ندا برای تحقیق در مورد امنیت فریاد می زند - RT World News

بنا بر گزارش ها ، شرکت مادر TikTok ، ByteDance ، در حال مذاکره برای واگذاری عملیات آمریکایی خود به مایکروسافت بود تا تلاش کند به نحوی توافق نامه ای با کاخ سفید داشته باشد. اما بنا بر گزارش ها ، این مذاکرات در آخر هفته بر سر مخالفت ترامپ با این ایده پایان یافت.
همچنین در rt.com
ممنوعیت TikTok به نکات ارزان ضد چینی به ترامپ می دهد ، اما سخنان آزادی بیان وی را در جنگ با توییتر و گوگل تضعیف می کندقبل از حمله واشنگتن به غول ارتباطات و بزرگترین تولید کننده تلفن همراه Huawei ، حمله به برنامه های چینی انجام شد. این نشانه همچنین یک تهدید امنیتی نامیده شد ، حتی ایالات متحده حتی تلاش کرد سایر کشورها را ترغیب به استفاده از فن آوری های خود نمی کند. پکن تأکید کرد که اقدامات دولت ترامپ فقط با هدف از بین بردن رقیب قدرتمند چینی از بازار آمریکا به نفع بنگاه های خود بوده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *