پکن با انتقاد از محدودیت های جدید واشنگتن در مورد دیپلمات های چینی “توهم” ، وعده “پاسخ مشروع” – RT World News

وزارت خارجه چین گفت ، پکن به شدت مخالف محدودیت های جدید اعمال شده توسط واشنگتن علیه دیپلمات های چینی شاغل در ایالات متحده است و هشدار داد که این اقدام بی پاسخ نخواهد ماند.

روز چهارشنبه ، دولت ترامپ اعلام كرد كه دیپلمات های ارشد چینی از این پس باید قبل از بازدید از پردیس های دانشگاه های آمریكا یا برپایی برنامه های فرهنگی با بیش از 50 نفر در خارج از محوطه سفارت ، از وزارت امور خارجه آمریكا تأیید بگیرند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، هوآ چونیینگ ، قوانین جدید را مورد انتقاد قرار داد “غیر منطقی” و “خیالی” طی یک جلسه توجیهی در پکن. وی گفت که آنها قوانین بین المللی را نقض می کنند و فقط روابط دو کشور را بیش از پیش پیچیده می کنند.

سخنگو از واشنگتن خواست تا اشتباه خود را اصلاح کند و تصمیم را لغو کند. اما اگر این کار انجام نشود ، چین با a “پاسخ مشروع” وی افزود

اخبار مرتبط  ایالات متحده همه لغو تحریم ها برای تأسیسات هسته ای ایران را خاتمه داده است - RT World News

این محدودیت ها به دنبال تعطیلی کنسولگری چین در هوستون در ماه ژوئیه رخ داد که مقامات آمریکایی آن را به عنوان بخشی از تلاش های جاسوسی پکن در آمریکا متهم کردند. پیش از این نیز به دیپلمات های چینی دستور داده شده بود كه هرگونه ملاقات با مقامات ایالتی و محلی و همچنین ارتباط با م withسسات آموزشی و پژوهشی را به وزارت امور خارجه اعلام كنند.




همچنین در rt.com
چین ادعاهای پنتاگون در مورد برنامه ریزی پکن برای دو برابر کردن ذخیره کلاهک هسته ای را رد کرد



روابط واشنگتن و پکن ماه ها بر سر طیف وسیعی از موضوعات از جمله سرکوب ایالات متحده علیه غول مخابراتی چینی Huawei و برنامه محبوب پخش ویدیو TikTok و همچنین حمایت آمریکایی ها از اعتراضات در هنگ کنگ و فشار استقلال تایوان تیره شده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *