پکن برای حمایت از ابتکار عمل علیه “ملی گرایی واکسن” به برنامه COVAX مورد حمایت WHO پیوست – RT World News

چین به 170مین کشور پیوستن به مرکز واکسن COVAX تبدیل شده است که از دسترسی عادلانه واکسن Covid-19 به کشورهای ثروتمند و فقیر پشتیبانی می کند.

“چین به تازگی با Gavi ، اتحاد واکسن ، موافقت نامه ای امضا کرد که به طور رسمی به COVAX ملحق می شود هوآ چونينگ سخنگوی وزارت امور خارجه روز جمعه توئیتی نوشت. او گفت پکن خواهد شد “از مفهوم یک جامعه مشترک بهداشتی برای همه حمایت کنید.”

سخنگو خاطر نشان کرد ، همه گیری ویروس تهدیدی برای مردم در همه کشورها است ، افزود: “چین همچنان بر اطمینان از دسترسی مساوی کشورهای واکسن به واکسن های مناسب ، ایمن و موثر متمرکز است.”

پکن علیرغم اینکه قبلاً تصمیم گرفته است به COVAX بپیوندد “با چندین واکسن در مراحل پیشرفته تحقیق و توسعه و با ظرفیت تولید کافی ، جهان را هدایت می کنیم” هوآ افزود ، و این حرکت نشان می دهد که پکن منافع کشورهای دیگر را برآورده می کند ، او توضیح داد.

چین واکسن ها را از طریق برنامه جهانی COVAX برای یک درصد از جمعیت خود تهیه خواهد کرد.

برنامه COVAX ، با همکاری سازمان جهانی بهداشت (WHO) ، اتحاد واکسن Gavi و ائتلاف برای آمادگی و نوآوری های اپیدمیک ، هدف آن تحویل حداقل دو میلیارد دوز واکسن تا پایان سال 2021 و دادن 20 درصد از واکسن است. آسیب پذیرترین جمعیت هر کشور یک واکسن. این طرح اطمینان از واکسن برای “برخی از مردم در همه کشورها و نه همه مردم برخی کشورها ،” به گفته رئیس سازمان بهداشت جهانی (WHO) تدروس آدنوم.

اخبار مرتبط  مقامات آلمانی پس از طعمه گوشتی در پشت شیوع Covid-19 که 600000 نفر را در بازپرداخت تقاضای بازپرداخت حقوق خود قرار داده بودند ، عصبانی شدند - RT World News
همچنین در rt.com
Oxfam می گوید ، در حالی كه روسیه گزینه های مقرون به صرفه ای به كشورهای در حال توسعه ارائه می دهد ، کشورهای ثروتمند نیمی از تأمین واكسن Covid را در آینده خریداری كردنداتحاد بین المللی واکسن Gavi در مورد تصمیم چین برای پیوستن به برنامه اظهار نظر کرد “حتی به تلاش ما برای اطمینان از دسترسی جهانی و منصفانه به واکسن Covid-19 جنبش بیشتری می بخشد.”

در ماه مه سال جاری ، رئیس جمهور شی جین پینگ گفت که چین طی دو سال 2 میلیارد دلار برای کمک به سایر کشورها در پاسخ به تأثیر همه گیری ، که از ووهان چین سرچشمه می گیرد ، کمک خواهد کرد.

برخی از کشورها ، از جمله ایالات متحده ، تصمیم گرفتند تا از طریق معاملات دو جانبه ، در آینده منابع واکسن را تأمین کنند و اتهاماتی را برای رفتارهای خودخواهانه مطرح کنند. در ماه سپتامبر ، دولت ترامپ اعلام کرد که به برنامه COVAX نخواهد پیوست.

روسیه ، که در اوایل سال جاری اولین کشوری بود که واکسن ویروس کرونا را زودتر ثبت کرد ، در رده های COVAX نیز حضور ندارد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *