پکن به آمریكا دستور داد كه در انتقام از تعطیلی تأسیسات چینی در هوستون كنسولگری خود در چنگدو را ببندد – RT World News

وزارت امور خارجه چین دستور داد كه دولت آمریكا یك دفتر دیپلماتیک در چنگدو را تعطیل كند ، اقدامی كه پكن به عنوان پاسخی مناسب برای اخراج كارمندان كنسولگری چین در واشنگتن از تسهیلات در تگزاس تلقی كرد.

“چین تصمیم گرفته است مجوز تأسیس و بهره برداری کنسولگری عمومی ایالات متحده در چنگدو را لغو کند و الزامات خاصی را برای کنسولگری عمومی برای متوقف کردن کلیه مشاغل و فعالیت ها مطرح کند.” وزارت خارجه چین در بیانیه ای صبح جمعه گفت.

وضعیت فعلی چین و آمریکا موضوعی است که چین مایل به دیدن آن نیست و مسئولیت کاملاً بر عهده ایالات متحده است.
همچنین در rt.com
FBI در حال جستجو برای “جاسوسان نظامی چینی” در سراسر ایالات متحده است زیرا پمپئو خواستار جنگ صلیبی علیه پکن شدپکن بار دیگر خواستار واشنگتن شد “بلافاصله تصمیم اشتباه را برای ایجاد شرایط لازم برای بازگشت روابط دوجانبه به حالت عادی ابطال کرد.” اضافه شده است.

اخبار مرتبط  امدادگران با جستجوی ناامید برای بازماندگان ، محل سقوط Air India Express را شانه کردند - RT World News

واشنگتن “تحریک یک جانبه” این بیانیه تلافی جویانه ، ادامه داد ، با اشاره به تصمیم این هفته مبنی بر تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون ، تگزاس ، که گفته است “قوانین بین المللی به طور جدی نقض شده و … به روابط چین و آمریکا آسیب رسانده است. “

اگرچه پکن از تشدید تنش بین دو کشور ابراز تأسف کرد ، اما گفت که اخراج دیپلمات های آمریکایی یک مورد است “پاسخ مشروع و لازم” به “اقدامات غیر منطقی” از طرف ایالات متحده ، اصرار دارد كه مطابق با هنجارهای بین المللی عمل كرده است.
همچنین در rt.com
کیتلین جانستون: در دنیای تهاجم بعد از عراق ، کاملاً جنون آمیز است که کورکورانه به روایت ایالات متحده درباره چین اعتقاد داشته باشیدفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *