پکن به اتحاد Five Eyes هشدار داد تا در هنگ کنگ دخالت نکند – اخبار جهانی RT

پس از اینکه ائتلاف اطلاعاتی از پکن خواست تا اقدامات خود را در هنگ کنگ تجدید نظر کند ، وزارت خارجه چین به اتحاد پنج چشم حمله کرده و به آن هشدار داده است که در سیاست داخلی چین دخالت نکند.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه در جلسه توجیهی رسانه ای روزانه اظهار نارضایتی شدید و مخالفت قاطع خود با کشورهای پنج چشم را برای نقض آشکار قوانین بین المللی و هنجارهای اساسی روابط بین الملل در پی اظهار نظرهای متحدان غربی در روز چهارشنبه کرد.

چه پنج چشم داشته باشند و چه ده چشم ، به شرطی که جرات آسیب رساندن به حاکمیت ، امنیت و منافع توسعه چین را داشته باشند ، باید مراقب باشند که چشمانشان خسته نشود.

تکذیب ژائو مربوط به اظهارات مشترک اتحادیه Five Eyes بود که متشکل از استرالیا ، کانادا ، نیوزیلند ، انگلستان و ایالات متحده است.

در بیانیه روز چهارشنبه اتحاد اطلاعات گفت: “ما از مقامات مرکزی چین می خواهیم اقدامات خود را علیه قانونگذار منتخب هنگ کنگ بررسی کرده و بلافاصله اعضای شورای قانونگذاری را به کار گیرند.”

سخنگو به اتحاد هشدار داد که این کار را نکند “اظهارات غیرمسئولانه در مورد امور هنگ کنگ ، که منافع داخلی چین است ،” و تکرار کرد که مستعمره سابق انگلیس “بخشی جدایی ناپذیر از چین است.”

این کاملاً طبیعی و صالح است که کسانی که کشور و هنگ کنگ را دوست دارند ، بر هنگ کنگ حکومت کنند و کسانی که مخالف چین هستند هرج و مرج در هنگ کنگ ایجاد کنند.
همچنین در rt.com
نخست وزیر پس از ابراز نارضایتی های پکن و هشدار از دشمن سازی با چین ، “ما همیشه استرالیا خواهیم بود”اخبار مرتبط  هند گفت: هند در رتبه بندی Covid-19 جهان 2 است ، اما از نظر میزان بهبودی اولین است - RT World News

بیانیه پنج چشم به طور خاص مربوط به اخراج چهار عضو مخالف از مجلس قانونگذاری هنگ کنگ در هفته گذشته پس از آن بود كه پكن به دولت كری لام اختیارات جدیدی برای مقابله با “غیر میهنی” مخالفین

برکناری چهار قانونگذار باعث استعفا گسترده در میان مخالفان طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ شد.
ژائو می گوید این حرکت بوده است “قانونی و معقول”

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *