پکن به مانیل می گوید که دست خود را از جزایر چین دور نگه دارد ، از وزیر امور خارجه می خواهد آداب و رسوم اساسی دیپلماسی را پس از اظهارات “کثیف” رعایت کند

وزارت خارجه چین پس از آنكه وزیر خارجه فیلیپین به شناورهای پكن دستور داد “آبهای مانیل را بیرون بیاورند” توبیخ شدیدی صادر كرد. پکن می گوید جزیره هوانگیان قلمرو چین است.

روز سه شنبه سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، وانگ ونبین ، گفت که جزیره هوانگ یان (در فیلیپین به Panatag Shoal معروف است) و دریای مجاور تحت صلاحیت چین است و از مانیل خواست تا به حاکمیت پکن بر سرزمین خالی از سکنه احترام بگذارد.

پس از آنکه Teodoro Locsin ، وزیر امور خارجه فیلیپین ، در توئیتی به پکن گفت ، دیپلماسی میکروفون نمی تواند واقعیت های متعلق به این جزیره را تغییر دهد. “f ** k را بیرون ببر” از آنچه مانیل قلمرو خود می داند.

سخنگوی چین اظهار امیدواری كرد كه افراد مربوطه ، یك اشاره احتمالی به لوكسین ، “در هنگام اظهار نظر با آداب و اصول اساسی مطابقت خواهد داشت” وقتی خبرنگاری درباره “کثیف” زبان مورد استفاده مانیل.

وانگ گفت كه پكن همچنين اميدوار است كه چنين اختلافات و تناقضاتي بين دو كشور در مورد مسائل فردي تاثيري بر دوستي و همكاري نداشته باشد. “چین برای حل صحیح اختلافات و ارتقاines همکاری از طریق مشاوره های دوستانه همیشه به همکاری با فیلیپین ادامه داده و خواهد داد و همچنین در حد توان خود برای مقابله با اپیدمی و بازگرداندن اقتصاد به فیلیپین کمک می کند.” سخنگو اشاره کرد.
همچنین در rt.com
‘G FET F ** K OUT’: وزیر خارجه فیلیپین درخواست نه چندان دیپلماتیک از چین را در میان اختلافات دریایی صادر کرداظهار نظر وانگ پس از سخنان آتشین لوکسین در روز دوشنبه در توییتر ارائه شد. “چین ، دوست من ، چقدر مودبانه می توانم آن را بیان کنم؟ بگذارید ببینم … O… F ** K OUT را بیرون بیاورید. با دوستی ما چه می کنی؟ شما. ما نه. ما سعی می کنیم شما. شما مانند یک بوفه زشت هستید که توجه خود را به یک پسر زیبا که می خواهد دوست شود مجبور می کنید. نه برای داشتن یک استان چین ، “ وزیر خارجه توییت کرد.

اخبار مرتبط  کیم جونگ اون به دلیل "خبرهای دروغین" درباره سلامتی خود از هیچ چیز رنج نمی برد - سئول - RT World News

توییت لوکسین پس از بیانیه وزارت امور خارجه کشورش منتشر شد که به این اعتراض کرد “حضور غیرقانونی” از کشتی های چینی در مناطقی از دریای چین جنوبی ، دریای لوزون در فیلیپین نامیده می شود و توسط دادگاه لاهه متعلق به مانیل شناخته می شود. جزیره هوانگیان ، معروف به Scarborough Shoal ، در حدود 230 کیلومتری فیلیپین و 650 کیلومتری نزدیکترین قسمت چین واقع شده است.

اخیراً ، مانیل پس از پهلو گرفتن 220 فروند شناور چینی در صخره جولیان فیلیپه ، معروف به ریف Whitsun ، به دلیل بد بودن آب و هوا ، از نارضایتی خود از پکن خبر داد ، اما در صورت درخواست از آنجا خارج نشد. مانیل می گوید این صخره در منطقه اقتصادی منحصر به فرد 200 مایل دریایی (EEZ) قرار دارد.

جزایر و صخره های دریای جنوب چین به شدت درگیر اختلافات بین چین ، فیلیپین ، ویتنام ، مالزی ، اندونزی ، تایوان و برونئی هستند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *