پکن به همسایگان رود مکونگ هشدار می دهد که جریان آب در میان نگهداری سد محدود شده است ، زیرا کارشناسان بیش از هشدار دیرهنگام گریه می کنند – RT World News

چین به سایر ایالت های کنار رودخانه مکونگ هشدار داده است که کارهای تعمیر و نگهداری روی یک سد برق آبی باعث کاهش قابل توجه جریان جریان به مدت 20 روز می شود و این امر باعث ایجاد نگرانی های زیست محیطی در مورد آبراه غنی از ماهی می شود.

روز چهارشنبه ، کمیسیون رودخانه مکونگ (MRC) گفت که به دنبال اعلام یک روز قبل چین مبنی بر محدود کردن جریان ، سطح آب در امتداد آبراهه احتمالاً حدود 1.20 متر کاهش می یابد. این اعلامیه تقریباً یک هفته پس از هشدار کارشناسان برای محدود شدن جریان آب در بالادست ، منتشر شد.

افشای وزارت منابع آب چین گفت که جریان آب از ایستگاه برق آبی Jinghong از 5 تا 24 ژانویه به میزان 1000 متر مکعب در ثانیه (متر مکعب در ثانیه) کاهش می یابد ، “تعمیر و نگهداری خطوط انتقال شبکه برق”.

طبق MRC ، پکن گفت که سطح در 25 ژانویه به تدریج به حالت عملیاتی افزایش می یابد ، بدون تعیین حجم برای بازیابی.

این اعلامیه پس از آن صورت می گیرد که شرکای MRC با استفاده از فناوری جدید بودجه ایالات متحده ، کاهش تقریباً 50 درصدی جریان آب از ایستگاه برق آبی Jinghong را در تاریخ 31 دسامبر مشاهده کردند. چین این اقدام را به همسایگان مکونگ خود اطلاع نداده بود.

مانیتور جدید سد مکونگ روز دوشنبه گفت که محدود کردن جریان آب به طور ناگهانی می تواند “برای استخدام ماهی ویرانگر باشید” و تصمیم چین را برای عدم اطلاع زودتر به همسایگان خود مورد انتقاد قرار داد.

اخبار مرتبط  وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا کشور رهبر بلاروس را گیج کرد - اخبار جهانی RT

رودخانه مکونگ که از فلات تبت از طریق چین پایین می رود و به میانمار ، تایلند ، لائوس ، کامبوج و ویتنام بزرگترین شیلات داخلی جهان می بالد.

ماهیگیری در رودخانه تا حدود یک چهارم از آبهای شیرین جهانی را تأمین می کند و بر اساس صندوق جهانی حیات وحش جهان برای 60 میلیون نفر در جنوب شرق آسیا امرار معاش می کند.
همچنین در rt.com
پکن متعهد شد که پس از آخرین حمله ترامپ به برنامه های پرداخت چینی اقدامات لازم را انجام دهدپکن از سال 1995 تاکنون 11 سد در امتداد مکونگ ساخته است.

در ماه دسامبر ، ایالات متحده طرحی را با استفاده از ماهواره برای ردیابی و انتشار سطح آب در زمان واقعی در سدهای چین در امتداد رودخانه مکونگ تأمین کرد ، اقدامی که باعث تشدید تنش بین پکن و واشنگتن شد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *