پکن به واشنگتن گفت: “صحبت کنید ،” در حالی که فرماندهان ارتش در مورد تورم دریای جنوب چین در میان تور آسیایی پمپئو بحث می کنند – RT World News

وزارت دفاع پکن گفت ، واشنگتن گزارش های ادعا شده در حال آماده سازی حمله هواپیمای بدون سرنشین به جزایر مورد مناقشه چین است ، با گفتگو دو كشور در میان افزایش استقرار نیروی دریایی و آشفتگی های دیپلماتیک.

وو کیان ، سخنگوی وزارت دفاع چین روز پنجشنبه تأیید کرد ، سران ارتش ایالات متحده و چین جلساتی را درباره کنفرانس ویدیویی در تاریخ 28 تا 29 اکتبر برگزار کردند. وی اظهار داشت كه مارك اسپر ، وزیر دفاع آمریكا ، گزارش هایی را مبنی بر اینكه واشنگتن در حال بررسی حمله هواپیمای بدون سرنشین به جزایر چین و صخره های دریای چین جنوبی است ، رد كرد.

رسانه های چینی ادعای حملات احتمالی هواپیماهای بدون سرنشین را پس از آن نشان دادند که ارتش ایالات متحده تمرین شبیه سازی حمله جزیره ای را با نشان دادن یک شبح قرمز از چین بر روی لباس پرسنل هوایی به صورت علنی نشان داد.

به گفته سخنگوی وزارت دفاع ، اسپر ادعا کرد که واشنگتن قصد ایجاد درگیری با چین را ندارد. وو اما افزود كه اگر تحريك حمله در دريا تحريك شود ، پكن قاطعانه پاسخ خواهد داد.

ما از آمریكا می خواهیم كه گفتگوها را دنبال كند ، به قول خود عمل كند و تدابیری اتخاذ كند تا از تحریک ارتش چین در هوا و دریا جلوگیری كند.

وو اظهار امیدواری کرد که این دو نظامی بتوانند در بهبود روابط بین پکن و واشنگتن نقش داشته باشند ، افزود که هر دو طرف توافق کردند که ارتباطات را تقویت کنند ، اختلافات را مدیریت و کنترل کنند و در زمینه های مورد علاقه مشترک همکاری کنند.

اخبار مرتبط  آمازون عروسک های جنسی منزجر کننده "واقع بینانه" کودک را از وب سایت در فرانسه بیرون می کشد - RT World News

همچنین گزارش شد که مقامات ارشد بار دیگر از طریق ویدئو کنفرانس در ماه نوامبر و دسامبر صحبت خواهند کرد ، و در مورد کمک های بشردوستانه و امنیت دریایی صحبت خواهند کرد.
همچنین در rt.com
پکن از واشنگتن انتقاد می کند که با بدتر شدن روابط ایالات متحده و چین ، سریلانکا را مجبور به انتخاب طرف می کنداین نشست مجازی در حالی برگزار می شود که اسپر مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ایالات متحده را در سفری پنج روزه به هند ، سریلانکا ، مالدیو و اندونزی همراهی می کند و در حال حمایت از نفوذ روزافزون پکن در منطقه است.

پمپئو با انتقاد شدید از چین در هر مرحله از سفر خود ، با اشاره به حزب کمونیست این کشور به عنوان “درنده” متعاقباً سخنان وی توسط پکن مقابله کرده و پمپئو را ترغیب کرد که سخنان خود را کنار بگذارد “ذهنیت جنگ سرد” و “طرز فکر صفر”.
همچنین در rt.com
پکن با انتقاد از “ذهنیت جنگ سرد” پمپئو در حالیکه وزیر امور خارجه آمریکا تهدید امنیتی چین در دهلی نو را ترسیم می کنددر حالی که روابط دیپلماتیک و تجاری هر دو دچار تلاطم شده است ، در ماه های اخیر جنگ گسترده کلمات بین چین و ایالات متحده افزایش یافته است. پکن عملیات نظامی واشنگتن در دریاهای جنوب و شرق چین و تلاش های آن برای ایجاد اتحاد استراتژیک با شرکای منطقه ای ، از جمله فروش اخیر اسلحه به تایوان را محکوم کرده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *