پکن تولیدکنندگان اسلحه آمریکایی را با تحریم بیش از 1.8 میلیارد دلار قرارداد با تایوان هدف قرار می دهد – RT World News

چین می گوید به دلیل فروش گسترده محصولات خود به تایوان ، تولیدکنندگان برتر اسلحه آمریکایی را تحریم خواهد کرد. پنتاگون هفته گذشته این معامله را تصویب کرد و باعث خشم پکن شد.

ایالات متحده قصد دارد سه سامانه تسلیحاتی به ارزش تقریبی 1.8 میلیارد دلار به تایوان تحویل دهد. آنها شامل راکت اندازهای مبتنی بر کامیون تولید شده توسط لاکهید مارتین ، موشک های زمین به زمین برد برد بوئینگ AGM-84H و غلاف های حسگر خارجی برای جت های F-16 هستند که طبق یک اعلامیه رسمی توسط یک شرکت تابعه از شرکت Raytheon Technologies ساخته می شوند. دریافت شده توسط کنگره ایالات متحده

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت سه غول دفاعی آمریکا توسط دولت چین تحریم می شوند.

اخبار مرتبط  WATCH در آلمان پس از لغو لحظه لحظه اعتراض به قفل Covid-19 درگیری ها - RT World News
همچنین در rt.com
چین پس از تأیید فروش اسلحه 1.8 میلیارد دلاری آمریکا به تایوان ، “پاسخ لازم” را ارائه خواهد دادچین با هرگونه فروش سلاح به تایوان ، که به نظر خود تحت حاکمیت خود است ، مخالف است و می گوید این تجهیزات توازن قدرت منطقه ای را بی ثبات می کند. در حالی که تنش ها را با چین افزایش می دهد ، دولت ترامپ همکاری دیپلماتیک و تجاری با تایوان را تشدید کرده و مقامات عالی رتبه را برای بازدید از این جزیره و قراردادهای سودآور تجاری را به این جزیره اعزام کرده است.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *