پکن “در صورت برخورد عادلانه با خبرنگاران چینی – ادامه همکاری عالی با روزنامه نگاران آمریکایی – RT World News

اعتبار روزنامه های مطبوعاتی در حال انقضا روزنامه های چینی در رسانه های ایالات متحده متوقف شده است ، زیرا درگیری بین پکن و واشنگتن بر سر ویزای روزنامه نگاران ادامه دارد.

رسانه های آمریکایی تحت تأثیر این اقدام پکن شامل بلومبرگ ، سی.ان.ان و وال استریت ژورنال هستند.

روزنامه نگاران چینی در ایالات متحده منتظر تمدید ویزای کار خود هستند. گفته می شود که آنها مجاز به اقامت در ایالات متحده در مدت 90 روز مهلت هستند که در اوایل ماه نوامبر منقضی می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، هوآ چونیینگ روز دوشنبه در توئیتی نوشت “اگر با روزنامه نگاران چینی در آمریکا با انصاف رفتار شود ، خوشحال خواهیم بود که به همکاری عالی خود با خبرنگاران آمریکایی در اینجا ادامه دهیم.” وی گفت ، درخواست های تمدید ویزا برای یک خبرنگار CNN و چند روزنامه نگار دیگر در ایالات متحده در حال پردازش است “آنها می توانند در اینجا بدون هیچ مشکلی به زندگی و کار خود ادامه دهند.”

جرمی پیج روزنامه وال استریت ژورنال که انگلیسی است و همچنین دیوید کالور گزارشگر CNN آمریکایی و دو روزنامه نگار غیرآمریکایی بلومبرگ نامه هایی صادر شده است که به آنها اجازه می دهد با استفاده از اعتبارنامه منقضی شده خود حدود دو ماه در چین به کار خود ادامه دهند.
همچنین در rt.com
پکن “تلافی خواهد کرد” زیرا از 8 مه به هیچ روزنامه نگار چینی در آمریکا تمدید ویزا داده نشده استاخبار مرتبط  اعتراضات در پاکستان به دلیل چاپ مجدد کارتون حضرت محمد (ص) توسط شارلی ابدو - اخبار جهانی RT

CNN تأیید کرد که اخیراً به یکی از روزنامه نگاران مستقر در پکن ویزا ویزا برای مدت دو ماه صادر شده است.

روابط پکن و واشنگتن به دلیل طیف وسیعی از مسائل اخیراً خراب شده است. در ماه مارس ، ایالات متحده تعداد شهروندان چینی مجاز به کار در دفاتر ایالات متحده در رسانه های مهم دولتی چین را از 160 نفر کاهش داد. پنج رسانه دولتی چین به عنوان مأموریت های خارجی تعریف شدند ، روزنامه نگاران را تحت نظارت دقیق تر قرار داد و 60 نفر در نتیجه روزنامه نگاران چینی مجبور به ترک شدند. چین به عنوان اقدامی تند و تیز ، حدود دوازده روزنامه نگار آمریکایی را که در نیویورک تایمز ، وال استریت ژورنال و واشنگتن پست کار می کردند اخراج کرد.

چین می گوید ، از سال 2018 ، حدود 30 نفر از روزنامه نگاران این کشور تأخیر در تأیید ویزای نامحدود را تجربه کرده اند یا ویزای آمریکا را رد کرده اند. وزارت خارجه چین آزار و اذیت سیاسی و سرکوب روزنامه نگاران چینی را محکوم کرد و آن را چیزی دانست “منعکس کننده ذهنیت جنگ سرد و سوگیری ایدئولوژیک ایالات متحده است.”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *