پکن شرایط بهبود روابط با واشنگتن را نام برد – اخبار جهانی RT

وانگ یی ، وزیر امور خارجه چین ، رویکرد مبارزاتی واشنگتن در روابط خارجی را تأیید کرد و تأکید کرد که اگر هر دو کشور به دنبال همکاری و خودسازی باشند ، روابط چین و ایالات متحده بهبود می یابد.

وانگ در یک مصاحبه گسترده با رسانه های دولتی اذعان کرد که روابط پکن با واشنگتن روبرو بوده است “مشکلات بی سابقه” ، متهم كردن طرف آمریكایی به تلاش برای “سرکوب” چین و “شروع یک جنگ سرد جدید”.

وی گفت که چنین تحریکاتی به منافع هر دو ملت لطمه می زند و در نهایت استراتژی مقابله است “محکوم به شکست”

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد که واشنگتن ممکن است نسبت به چین احساس اضطراب کند “توسعه سریع” اما او از آمریكا خواست تا بر روی “خودسازی” به جای تلاش برای “مسدود کردن” دیگران از پیشرفت. وانگ تأكید كرد كه هرچه چین به عنوان یك بازیگر بزرگ در صحنه جهانی تبدیل شود ، تلاشی برای تقلید از رفتار واشنگتن نخواهد كرد.

ما به جهانی نیاز نداریم که چین به ایالات متحده دیگر تبدیل شود. این نه منطقی است و نه عملی. بلکه ایالات متحده باید تلاش کند تا خود را به کشور بهتری تبدیل کند و مطمئنا چین به خود بهتر خود تبدیل خواهد شد.

وانگ اصرار داشت كه كشور او هرگز در امور داخلی آمریكا دخالت نكرده و آمادگی دارد تا رابطه ای با واشنگتن را براساس همکاری و ثبات دنبال كند. دیپلمات ارشد چینی ابراز امیدواری کرد که دولت بایدن در حال انجام باشد “بازگشت به رویکرد معقول” و همکاری بین دو کشور را از سر بگیرید. وی از واشنگتن خواست که “عبرت گرفتن از گذشته” که الگویی از همزیستی مسالمت آمیز را امکان پذیر می کند.

اخبار مرتبط  پاپ فرانسیس می گوید ، "ثروتمندان نباید در اولویت قرار گیرند" برای واکسن Covid-19 ، بازگشت به "عادی بودن" نابرابری

در طول چهار سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ ، چین به عنوان اصلی ترین رقیب اقتصادی ، سیاسی و نظامی ایالات متحده شناخته شده است. اختلافات در مورد دریای چین جنوبی و هنگ کنگ با جنگ تجاری ترامپ و کارزار بین المللی برای قرار دادن لیست سیاه شرکت های فناوری چینی مانند Huawei به شدت ناراحت شده است. علیرغم خصومت واشنگتن ، یک مطالعه اخیر توسط یک اندیشکده انگلیسی پیش بینی کرد که چین از ایالات متحده پیشی بگیرد و به بزرگترین اقتصاد جهان تا سال 2028 تبدیل شود.
همچنین در rt.com
خیابان های خالی در مقابل جمعیت شاد: تقابل شدید بین NYC و Wuhan در NYE حسادت و اتهامات را برانگیخته استاین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *