پکن قول تحریم های مقصر را صادر کرده و می گوید قصاص غیرقابل اجتناب است مگر اینکه ایالات متحده پس از اینکه ترامپ قانون جدید HK را امضاء کند مسیر را تغییر دهد – RT World News

چین گفته است كه پس از امضای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا ، مجازات هایی را برای مجازات پكن برای “اعمال سرکوبگرانه” در هنگ کنگ و اجرای دستورالعمل برای پایان دادن به همه اقدامات ترجیحی برای شهر ، تحریم هایی را علیه آمریکا وضع خواهد کرد.

“قانون ایالات متحده … به طرز مخرب قانون امنیت ملی هنگ کنگ را نفی می کند ، تهدید می کند که تحریم هایی را علیه چین اعمال می کند و به طور جدی قوانین بین المللی و قوانین اساسی روابط بین الملل را نقض می کند. این دخالت ناخوشایند در امور هنگ کنگ و امور داخلی چین است.” وزارت امور خارجه چین در سرکشی فجیع به اظهارات ترامپ در روز سه‌شنبه گفت که وی به اصطلاح «قانون استقلال هنگ کنگ» را به قانون امضا کرده است.

به غیر از “قانون” ، مجازاتهایی علیه سیاستمدارانی که ایالات متحده متهم به آن شده است ، پیش بینی می کند “خاموش” آزادی مستعمره سابق انگلیس با قانون جدید امنیت ملی ، ترامپ همچنین دستورالعملی را امضا كرد و قلمرو همه وضعیت تجاری ویژه خود را سلب كرد.
همچنین در rt.com
“اگر آنها می خواهند با ما تجارت کنند ، نمی توانند از آن استفاده کنند”: ترامپ می گوید که وی به طور شخصی متحدین ایالات متحده را برای فروپاشی هوآوی نشان دادهر دو قانون استقلال هنگ کنگ – لایحه ای که با حمایت دو حزب از طریق کنگره درآمده است – و دستور به دنبال مجازات کردن پکن برای نقض حقوق ادعا در هنگ کنگ است.

Bejing ، که اصرار دارد که قانون جدید امنیتی لازم بود “محافظت از حاکمیت ملی ،” اقدامات لفاظی و مجازات آمریكا را به عنوان تلاشی محكوم كرده است “مانع” اجرای این قانون ، قول می گیرد که ایالات متحده را تضمین کند “هرگز موفق نخواهد شد” در پیگیری آن هدف

وزارت امور خارجه اعلام كرد كه چين فقط خاموش نخواهد بود و به نوعي پاسخ خواهد داد.

برای محافظت از منافع قانونی خود ، چین پاسخ لازم را خواهد داد و به پرسنل و اشخاص ذیربط آمریكا تحریم می كند

منتشر شده در عصر سه شنبه ، دستور ترامپ خواهد شد “درمان متفاوت و ترجیحی هونگ کنگ را متوقف یا از بین ببرید ،” از جمله در حوزه های امنیت ملی ، سیاست های خارجی ، مهاجرت و اقتصاد ، از بین بردن ترتیب ویژه ای که طبق قانون سیاست هنگ کنگ در سال 1992 منعقد شده است. قانون قبلی به واشنگتن اجازه می داد که با هونگ کنگ به عنوان یک نهاد جداگانه از سرزمین اصلی چین خصوصاً در مورد تجارت رفتار کند.

چین بارها و بارها خواسته است كه آمریكا در امور داخلی خود مداخله نكند و اظهار داشت كه اگر واشنگتن نتواند عقب نشینی كند ، كه تاكنون هیچ عملی برای انجام این كار نشان نداده است ، قصاص قریب الوقوع خواهد بود.

امور هنگ کنگ صرفاً امور داخلی چین است و هیچ کشور خارجی حق دخالت ندارد … اگر طرف ایالات متحده به خواسته خود پایبند باشد ، قطعاً چین پاسخ خواهد داد.

جزئیات به شرح زیر است

اخبار مرتبط  حزب حاکم آلمان آرمین لاشکت ، مرکزگرای خود را به عنوان رهبر جدید خود انتخاب می کند - RT World News

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *