پکن می گوید س Questionال از روزنامه نگاران استرالیایی بخشی از “اجرای قانون عادی” است – RT World News

وزارت خارجه چین گفته است که س theال از دو روزنامه نگار استرالیایی اجرای عادی قوانین است و هشدار داد که رسانه های خارجی باید “از قوانین چین پیروی کنند”.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه روز سه شنبه گفت مقامات در جریان تحقیقات خود کاملاً به قانون پایبند بودند. سخنگو افزود ، چین امیدوار استرالیا بتواند برای تقویت اعتماد متقابل و گسترش همکاری با پکن همکاری کند.

این بیانیه پس از تخلیه دو خبرنگار خارجی استرالیا از چین با کمک مقامات کنسولی استرالیا صادر شد. قبل از ترک کشور ، آنها توسط وزارت امنیت دولتی چین مورد سال قرار گرفته بودند.

خبرنگاران شرکت پخش تلویزیونی استرالیا (ABC) و بازبینی مالی استرالیا (AFR) با عجله از چین خارج شدند “برای امنیت آنها” کارفرمایان آنها روز سه شنبه گفتند. هنگام مذاکره دیپلمات ها با مقامات چینی برای اجازه به آنها برای خروج از کشور ، خبرنگاران در سفارت استرالیا در پکن و کنسولگری در شانگهای پناه گرفته بودند.

بنا به گفته شرکت های رسانه ای ، بیل برتلز از ABC و مایکل اسمیت از AFR از چین ممنوع شده بودند تا اینکه به س questionsالات مربوط به شهروند استرالیایی و مجری تلویزیون ، چنگ لی ، پاسخ دادند.

اخبار مرتبط  دانشمندان با محاسبه میزان ماده موجود در کل جهان ، بینش DARK ENERGY را کسب می کنند - RT World News
همچنین در rt.com
در صورت برخورد عادلانه با خبرنگاران چینی ، پکن “برای ادامه همکاری عالی با روزنامه نگاران آمریکایی”رویترز گفت ، چنگ ، ​​مجری تجارت در کانال انگلیسی زبان CGTN ، سه هفته پیش بازداشت شد و فیلم های وی از وب سایت های چینی برداشته شد. روزنامه نگار مظنون است “انجام فعالیتهای غیرقانونی که امنیت کشور را به خطر می اندازد” ژائو گفت

این پرونده در حال رسیدگی است “طبق قانون و حقوق و منافع قانونی چنگ کاملا تضمین شده است” سخنگو اضافه کرد.

روابط میان دو کشور اخیراً پس از درخواست کانبرا برای تحقیق بین المللی در مورد منشا Covid-19 به شدت وخیم شده است.

به گزارش خبرگزاری AP ، برتلز و اسمیت دو روزنامه نگار آخر بودند که برای رسانه های استرالیایی در چین کار می کردند. Birtles گفت که او چنگ را می شناسد ، “اما نه به خصوص خوب ،” در حالی که اسمیت داشت “یک بار با او ملاقات کردم.”

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *