پکن نسبت به اقدام متقابل هشدار می دهد زیرا ایالات متحده تمدید ویزا را برای روزنامه نگاران چینی به تأخیر می اندازد – RT World News

چین هشدار داده است كه تمام اقدامات لازم را برای محافظت از روزنامه نگاران چینی در ایالات متحده اتخاذ خواهد كرد ، زیرا واشنگتن با تاخیر در تمدید ویزا برای خبرنگاران چینی “یك سرکوب سیاسی” را ادامه می دهد.

وانگ ونبن ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین به خبرنگاران گفت ، هفته گذشته به برخی از روزنامه نگاران اطلاع داده شد که درخواست های آنها برای تمدید ویزا توسط ایالات متحده تأیید شده و از 4 اوت تا 4 نوامبر معتبر است. این بدان معناست که مدت اعتبار واقعی ویزای آنها کمتر از یک هفته و برای برخی تنها سه روز خواهد بود.

سایر روزنامه نگاران چینی هنوز پاسخی واضح از ایالات متحده دریافت نکرده اند ، که خواستار آنها است “نمی توان اخبار را در طول دوره درخواست گزارش کرد” طبق گفته وانگ

“چین تمام اقدامات لازم را برای حفاظت از حقوق و منافع قانونی روزنامه نگاران چینی مطابق با اصل” کلمه به کلمه و اقدام برای عمل “انجام خواهد داد.” وانگ گفت پکن همچنین از ایالات متحده خواست که “آزار و اذیت و سرکوب سیاسی خود را متوقف کنید” وی در برابر روزنامه نگاران چینی افزود.

“در غیر این صورت ، چین قاطعانه اقدامات متقابل را انجام خواهد داد ،” سخنگو هشدار داد. “این یک اعلان قبلی است.”

در ماه مارس ، واشنگتن تعداد شهروندان چینی مجاز به کار در دفاتر رسانه های دولتی چین را کاهش داد و اقامت آنها در ماه مه به 90 روز محدود شد.

اخبار مرتبط  حداقل 1 مسافر زنده می ماند سقوط هواپیما پاکستان - رسانه های محلی - RT اخبار جهان
همچنین در rt.com
پس از تعیین شش رسانه رسانه ای چینی به عنوان مأموریت های خارجی ، پکن قول پاسخ به “ستم سیاسی” را می دهدبه تلافی ، پکن روزنامه نگاران آمریکایی را که در چندین خبرگزاری آمریکایی کار می کنند اخراج کرده و محدودیت های جدید ویزا را برای تعدادی از شرکت های رسانه ای ایالات متحده وضع کرده است.

در اوایل سپتامبر ، پکن تمدید اعتبار مطبوعاتی روزنامه نگاران را در رسانه های ایالات متحده از جمله بلومبرگ ، سی ان ان و وال استریت ژورنال متوقف کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین هوآ چونیینگ در آن زمان گفت که پکن از ادامه کار خود خوشحال خواهد بود “در صورت برخورد عادلانه با روزنامه نگاران چینی در ایالات متحده ، همکاری عالی با روزنامه نگاران آمریکایی.”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *