پکن هشدار داد كه اگر آمریكا با ممنوعیت WeChat روبرو شود ، مصرف كنندگان چینی ممكن است اپل را BOYCOTT كنند – RT World News

شهروندان چینی می توانند به زودی اگر واشنگتن برنامه پیام رسان معروف WeChat را ممنوع کرد ، برای همیشه تلفن های آیفون خود را رها کنند ، هشدار داد پکن ، با اشاره به بررسی داده هایی که نشان می دهد اکثر مصرف کنندگان آماده اند اپل را رها کنند.

“اگر WeChat ممنوع باشد ، هیچ دلیلی نمی تواند چینی ها محصولات آیفون و اپل را حفظ کند.” سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو لیجان توییت کرد روز پنجشنبه ، با به اشتراک گذاشتن ویدئویی از جدیدترین کنفرانس مطبوعاتی خود ، جایی که وی دولت را متهم کرد “دزدی دریایی” بیش از ممنوعیت برنامه چت سفارش داده شده در اوایل ماه جاری.

ژائو گفت که وی از یک نظرسنجی که توسط پلت فرم رسانه های اجتماعی چینی Weibo انجام شده است ، آگاه است و نشان می دهد اگر WeChat در لیست سیاه ایالات متحده قرار گیرد ، حدود 95 درصد از پاسخ دهندگان آیفون خود را رها می کنند. WeChat بیش از 1.2 میلیارد کاربر فعال دارد که بیشتر آنها در چین واقع شده اند.

اخبار مرتبط  ولسوالی کاتالونیا با 200،000 سکنه اولین بار در اسپانیا شد که پس از سنبله Covid-19 تحت فشار محلی قرار می گیرد - RT World News

در اوایل این ماه ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، یک فرمان اجرایی امضا کرد که از ماه آینده تمام معاملات ایالات متحده با WeChat را مسدود می کند. این ممنوعیت به طور بالقوه می تواند اپل و سایر شرکت های آمریکایی را ملزم به حذف برنامه پیام رسانی از فروشگاه های برنامه خود کند.
همچنین در rt.com
اپل ، دیزنی ، فورد و والمارت در میان غول های سازمانی که علیه ممنوعیت WeChat ترامپ عقب نشینی می کنند – گزارشدر خلال جلسه مطبوعاتی ، ژائو تلاش های واشنگتن برای تعطیل کردن شرکت های غیر آمریکایی را تحت این محکوم کرد “امنیت ملی،” با استدلال اینکه ممنوعیت WeChat نوعی ایدئولوژیک است “قلدری اقتصادی”

ترس درباره WeChat در میان تنش های فزاینده سیاسی و اقتصادی بین واشنگتن و پکن ایجاد می شود. دولت ترامپ ده ها شرکت چینی ، به ویژه هوآوی را هدف قرار داده و این شرکت ها را به همکاری با دولت چین متهم کرده است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *