پکن واشنگتن را به دلیل لغو ویزای 1000 دانشجوی چینی منفجر کرد – اخبار جهانی RT

به گفته وزارت خارجه چین ، دانشجویان چینی که ویزا وی توسط ایالات متحده لغو شد به دلایل سیاسی مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و افزود که پکن حق پاسخگویی به این اقدام را برای خود محفوظ می داند.

حرکت ویزا توسط واشنگتن برابر است “آزار و اذیت سیاسی و تبعیض نژادی” سخنگوی وزارت ، ژائو لیجیان ، گفت که دانشجویان چینی و نقض حقوق بشر آنها است.

لغو ویزا و سایر اقدامات ضدچینی توسط ایالات متحده “مغایر با گشودگی و آزادی خودخوانده آن است” او اضافه کرد. سخنگو از واشنگتن خواست که “بلافاصله محدودیت های غیر منطقی و سرکوب دانشجویان چینی را متوقف کنید.”

پکن “حق واکنش بیشتر را برای خود محفوظ می دارد” او اضافه کرد.

روز چهارشنبه ، ایالات متحده ویزای بیش از 1000 دانشجو را به دلیل ادعای ارتباط آنها با ارتش چین مسدود كرد ، ظاهراً به منظور “از سرقت و اختصاص دادن تحقیقات حساس دیگر جلوگیری کنید.” چاد ولف ، سرپرست وظیفه وزیر امنیت میهن ، اصرار داشت که پکن است “سو ab استفاده از ویزای دانشجویی برای سوit استفاده از دانشگاه های آمریکا.”
همچنین در rt.com
برخی از دانشجویان و محققان چینی ویزا را برای جلوگیری از “سرقت” تحقیقات حساس ویزا مسدود می کنداخبار مرتبط  روزنامه نگار NYT در هنگ کنگ بلافاصله پس از جلب انتقاد ، عکس خبری توییتر OPIUM WAR را حذف کرد - RT World News

حدود 370،000 تبعه چینی در کالج ها و دانشگاه های آمریکایی تحصیل می کنند ، که این گروه را به بزرگترین گروه دانشجویان خارجی در ایالات متحده تبدیل می کند.

ماه ها تنش بین واشنگتن و پکن در مورد طیف وسیعی از موضوعات از جمله سرکوب غول مخابراتی چینی Huawei در آمریکا و برنامه معروف پخش ویدیو TikTok در مورد ادعاهای جاسوسی و همچنین حمایت آمریکایی از جنبش های استقلال در هنگ کنگ ، و روابط ایالات متحده با تایوان.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *