پکن پاسخ “ضروری” را نشان خواهد داد زیرا ایالات متحده گزارش می کند که فروش تسلیحات بیشتری به تایوان – RT World News

چین تهدید کرده است که در میان گزارش های پیشروی ایالات متحده با فروش جدید سلاح های پیشرفته به تایوان ، به یک پاسخ قانونی پاسخ خواهد داد.

وزارت امور خارجه در پکن روز سه شنبه گفت که پاسخ “قانونی و ضروری” فروش بیشتر اسلحه ایالات متحده به تایوان را به دنبال خواهد داشت. ژائو لیجیان ، سخنگوی وزارت امور خارجه به خبرنگاران گفت ، ایالات متحده باید بلافاصله فروش سلاح به تایوان را متوقف کند.

ژائو گفت: چین قاطعانه با برنامه ایالات متحده برای فروش سه سیستم تسلیحاتی به این جزیره مخالف است. سخنگو افزود ، پاسخ به چگونگی پیشرفت شرایط بستگی خواهد داشت.

سفارت پکن در واشنگتن نیز اواخر روز دوشنبه از فروش احتمالی این سلاح انتقاد کرد.

منابع روز دوشنبه گفتند ، کاخ سفید اخیراً اطلاعیه های مربوط به سه معامله معوق در مورد تسلیحات پیشرفته با تایوان را برای تأیید به کنگره ارسال کرده است. به گفته رویترز ، این اعلان ها برای یک راکت انداز مستقر در کامیون ، موشک های زمین به زمین و برد غافل از سنسور خارجی برای جت های F-16 بود. وزارت امور خارجه فروش پیشنهادی دفاعی را تأیید نکرد.
همچنین در rt.com
هشدارهای ارتش پس از رزمایش های گسترده چین ، نیروهای مسلح تایوان “حق مقابله با حمله را دارند”اخبار مرتبط  کودکان جدید "سالم" می توانند بار کافی از كروناویروس برای بستری در بزرگسالان داشته باشند - یافته های جدید تحقیق - RT World News

رئیس تایوان ، تسای اینگ ون ، آخر هفته گفت که این جزیره به مدرن سازی توانایی های جنگ دفاعی خود ادامه خواهد داد “برای مقابله با گسترش نظامی و تحریک از طرف دیگر تنگه تایوان.” او هشدار داد که “همانطور که ما تجهیزات سخت افزاری را تهیه می کنیم ، همچنان به ارتقا capabilities توانایی دفاع ملی خود متعهد هستیم.”

ارتش تایوان روز یکشنبه گزارش داد هواپیماهای ضد زیردریایی Y-8 چینی در طول آخر هفته ، در حالی که این جزیره روز ملی را جشن می گیرد ، در امتداد تنگه مورد مناقشه پرواز می کنند.

فروش اسلحه به جزیره تایوان “به طور جدی به منافع و امنیت توسعه چین آسیب می رساند” روزنامه جهانی گل تایمز در پکن اواخر سپتامبر نوشت. با این حال ، تأکید کرد که هرچه جزیره تایوان بخرد ، “یک یا دو قطعه سلاح نمی تواند عدم تعادل قدرت را تغییر دهد” بین سرزمین اصلی و تایوان.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *