پکن پس از انجام عملیاتی “تحریک آمیز” در دریای چین جنوبی از “حوادث نظامی” احتمالی هشدار داد – RT World News

پکن نسبت به ادامه عملیات دریایی ایالات متحده در دریای چین جنوبی هشدار داده و ادعا کرده است که فعالیت های اخیر طرف آمریکایی شرایط را برای درگیری نظامی غیر عمدی ایجاد می کند.

سخنگوی ارتش آزادیبخش خلق (PLA) روز جمعه گفت: یک کشتی جنگی آمریکایی بدون مجوز وارد آبهای سرزمینی چین شد.

“ما از ایالات متحده می خواهیم كه چنین رفتارهای تحریک آمیز را متوقف كند و اقدامات دریایی خود را برای جلوگیری از حوادث نظامی احتمالی محدود كند.” سرهنگ ارشد لی هوامین گفت: نیروهای دریایی و هوایی PLA این کشتی را هنگام عبور از دریای جنوب چین رصد کردند.

نیروی دریایی ایالات متحده گفت که یو اس اس مارتین یک “معمول” عملیات در منطقه واشنگتن به اصطلاح استناد کرده است “آزادی ناوبری” اصل برای دفاع از فعالیت منظم خود در دریا.
همچنین در rt.com
پکن گفت ارتش چین “رقصیدن به تن کردن” ایالات متحده نیست ، از واشنگتن خواست تا سیاست “اضطراب و پارانویا” را کنار بگذارد.اخبار مرتبط  پلیس پلیس فرانسه ممنوعیت تعقیب و گریز دولت را رد کرد (VIDEOS) - RT World News

در اوایل هفته جاری ، چین دو موشک از جمله آن را پرتاب کرد “قاتل هواپیما” ، به دریای چین جنوبی پس از ادعا كرد كه هواپیمای جاسوسی U-2 در حین تمرین های نظامی با آتش سوزی در منطقه پرواز ممنوع تجاوز كرده است. وزارت امور خارجه چین اعلام كرد: حضور هواپیماهای شناسایی آمریكا در منطقه بود “تحریک برهنه” و می تواند باعث شود “تصادف غیر منتظره” پنتاگون هرگونه تخلف را انكار كرد و پرتاب موشك ها را نيز محكوم كرد “برای کاهش تنش ها و حفظ ثبات ضد عوارض است.”

روز پنجشنبه ، پکن به ارتش خود هشدار داد “با آهنگ ایالات متحده رقص نخواهد کرد” و از واشنگتن خواسته است كه رویكرد تقابل خود با چین و “خود را از باتلاق اضطراب و پارانویا خارج کنید.”

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *