پکن پس از اینکه بلینکن برچسب خود را “بزرگترین آزمایش ژئوپلیتیک قرن 21” عنوان کرد ، چین “سازنده صلح جهانی” است – RT World News

پکن پیشنهاد واشنگتن مبنی بر اینکه چین “یک آزمایش ژئوپلیتیک” برای ایالات متحده است را رد کرد اما گفت که اجتناب ناپذیر است که دو ملت با تاریخ ، فرهنگ و سیستم های سیاسی متفاوت در برخی موارد اختلاف نظر داشته باشند.

“نکته اصلی این است که به یکدیگر احترام بگذاریم ، با یکدیگر برابر باشیم و به شیوه ای سازنده آنها را به درستی مدیریت و اداره کنیم. گفتگو بهتر از رویارویی است “ وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه گفت.

سخنگو ادعا کرد که “چین همیشه سازنده صلح جهانی بوده است” و مشارکت کننده مثبت در توسعه جهانی ، سایر کشورها را به پیوستن پکن به عنوان یک فرصت و نه یک چالش فرا می خواند.

“امید است كه ایالات متحده روابط چین و چین و آمریكا را به روشی عینی و منطقی ببیند ، مطابق با روند زمان باشد و تفكر منسوخ جمع صفر را كنار بگذارد ،” وانگ ضمن تکرار مواضع پکن در مورد سین کیانگ و هنگ کنگ ، از واشنگتن خواست تا از مداخله در امور داخلی آنها خودداری کند.
همچنین در rt.com
دادگاه چین می گوید همجنس گرایی را می توان اختلال ذهنی دانست پس از اینکه دانش آموز سابق پرونده را در مورد تعریف کتاب درسی مطرح کرداخبار مرتبط  پزشکان در استرالیا خواستار پایان قفل ویکتوریا هستند در حالی که WHO می گوید محدودیت ها نباید در مراحل اولیه باشد - RT World News

روز چهارشنبه ، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ادعا کرد که چین “بزرگترین آزمایش ژئوپلیتیک قرن 21” آمریکا است ، و اضافه کرد که کشور ابرقدرت در حال ظهور تنها کشوری است که به اندازه کافی قدرتمند است تا نظم بین المللی فعلی را به خطر بیندازد.

“روابط ما با چین در صورت لزوم رقابت ، در صورت امکان در همکاری و در صورت لزوم خصمانه خواهد بود. و ما چین را از موضع قدرت درگیر خواهیم کرد. “ بلینکن در یک سخنرانی خطاب به وزارت امور خارجه گفت.

روابط چین و آمریکا در دوران دولت ترامپ به اوج خود رسیده و در میان انتقادهای فزاینده غربی ها از امور داخلی چین ، به ویژه نقض حقوق بشر در سین کیانگ و هنگ کنگ ، که چین به شدت آنها را انکار می کند ، رو به وخامت است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *