پکن پس از اینکه پمپئو را به کنسولگری چین در نیویورک “مرکز اصلی جاسوسی” فراخواند ، تخلیه می کند – RT World News

پس از آنكه مایك پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا گفت كنسولگری كل كشور در نیویورك برای جاسوسی استفاده می شود ، واشنگتن را به “ایجاد مشكل” متهم كرد و این ادعا را به عنوان “تهمت مخرب” رد كرد.

وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز جمعه پس از آنکه دیپلمات ارشد آمریکایی به نیویورک پست گفت پکن در حال انجام عملیات جاسوسی از خارج از کنسولگری خود در نیویورک است ، به پمپئو حمله کرد.

“ادعاهای پمپئو در مورد نمایندگی های دیپلماتیک و کنسولی چین در ایالات متحده و کارکنان آنها تهمت هایی کاملاً مخرب است” وانگ در جلسه مطبوعاتی گفت ، با اصرار بر اینكه كارمندان چینی عمل كنند “مطابقت دقیق” با قوانین بین المللی و موافقت نامه های دو جانبه بین دو ملت.

ما از آمریكا می خواهیم فوراً دست به گریبان مأموریت های دیپلماتیک و كنسولی چین و كارمندان خود در آمریكا شود ، از جمع آوری شایعات ناپسند و ایجاد مشكلات جلوگیری كند [and] با جدیت به تعهدات خود در زمینه حقوق بین الملل عمل کنید.
همچنین در rt.com
پلیس NYPD متهم به کار به عنوان “جاسوس چینی” و جاسوسی درباره تبتی ها در نیویورک شدنظرات پمپئو درمورد پست چند روز پس از آنكه یك افسر پلیس نیویورك ، بایماداجی آنگوانگ ، به جرم تقلب در سیم ، اظهارات دروغ و ممانعت از یك رسمیت رسمی در حالی كه ادعا می شود به عنوان یك مأمور در پكن كار می كند ، متهم شد ، مطرح شد. وزیر امور خارجه گفت که او به دیپلمات های دیگر اعتقاد دارد و “عوامل” در آینده با اتهاماتی روبرو خواهد شد

در اوایل این ماه ، دولت ترامپ با محدودیت های جدید سیلی دیپلمات های چینی را زد و آنها را ملزم به اخذ تأیید رسمی قبل از بازدید از پردیس های دانشگاه و میزبانی برخی از رویدادهای فرهنگی خارج از مأموریت کرد. این اقدام آخرین اقدام از سری اقدامات هر دو کشور است که باعث شد پکن محدودیت های مشابهی را برای دیپلمات های آمریکایی که در چین کار می کنند نیز اعمال کند.

اخبار مرتبط  آلمان با انتقاد از "واکنش ناامید کننده" برای سلامتی جهانی در تند تند شدن در تقسیم ترامپ از WHO - RT World News

واشنگتن همچنین به طور ناگهانی کنسولگری چین در هوستون ، تگزاس را در تابستان تعطیل کرد ، که پمپئو نیز متهم به کار به عنوان “لانه جاسوسی” پیشنهاد کارکنان دیپلماتیک تهدیدی برای اسرار تجاری ایالات متحده است. این حرکت نیز باعث واکنش چین شد ، که متاسفانه تأسیسات آمریکا در چنگدو را تعطیل کرد.

“مدت زیادی نیست که ایالات متحده با بستن آشکار سرکنسولگری چین در هوستون ، که چین به آن پاسخ های قانونی و لازم داده است ، یک حادثه را تحریک کرد.” وانگ ادامه داد وی گفت: “اکنون این کشور دوباره تلاش می کند تا اقدامات ناشایست خود را توجیه کند. این نشان می دهد یک وجدان مقصر سعی در پوشاندن موارد بدیهی دارد. “
همچنین در rt.com
ما این کنسولگری “لانه جاسوسی” را تعطیل کردیم: پمپئو در جلسه استماع سنا موضع سختگیری نسبت به چین اتخاذ می کنداز زمان روی کار آمدن ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، به طور پیوسته حمله به پکن را افزایش داده و شرکت های فناوری چینی را هدف قرار داده است – از جمله غول مخابراتی هواوی و سازندگان برنامه ByteDance و Tencent – در حالی که بارها مسئولیت شیوع ویروس کرونا را به گردن کشور می اندازد. در همین حال ، عملیات نظامی ایالات متحده در دریاهای جنوب و شرق چین در ماه های اخیر افزایش یافته است ، در یک حادثه در اواخر ماه اوت مشاهده یک هواپیمای جاسوسی ایالات متحده در حال پرواز به یک منطقه نظامی بسته در حالی که نیروی دریایی چین تمرین های آتش سوزی را انجام می داد ، که پکن با انتقاد از آن خطرناک “تحریک” که می توانست منجر شود “تصادفات”

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *