پکن پومپئو را به استفاده از لایحه “دموکراسی” برای باج دادن به دولت هنگ کنگ متهم کرد – RT World News

وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو در حال استفاده از قوانین توصیف شده در مورد حقوق بشر برای فشار آوردن به دولت هنگ كنگ و تهدید حاكمیت چینی است.

پمپئو است “باج خواهی” سخنگوی دفتر کمیساریای امور خارجه چین در هنگ کنگ روز پنجشنبه گفت که این شهر نیمه خودمختار با قانون حقوق بشر و دموکراسی در هنگ کنگ است. وی افزود که چین از مانور سیاسی واشنگتن مرعوب نشده و پکن منافع ملی خود را از هرگونه تهدیدات خارجی محافظت می کند.

در نوامبر 2019 به امضای قانون ، این عمل به وزارت امور خارجه نیاز دارد كه سطح هونگ كونگ را بررسی كند “استقلال” سالانه در صورت تصدی واشنگتن در مورد عدم رعایت حقوق بشر در این قانون ، این قانون خواستار مجازات هایی برای مقامات چین و هنگ کنگ است.
همچنین در rt.com
“همه اینها از بالاست”: ترامپ بار دیگر از پکن با استفاده از کوروی ویروس آتشین ، با ابراز ادعای “حمله تبلیغاتی” به ایالات متحده و اتحادیه اروپا ، روی پکن بارگیری می کند.اخبار مرتبط  نخست وزیر مودی - RT World News گفت که مرگ سربازان هندی در درگیری با چین "بیهوده نخواهد بود"

وزیر امور خارجه روز چهارشنبه سیگنال داد که هنوز در حال ارزیابی است که آیا وضعیت در هنگ کنگ مجازات های تحریم را تضمین می کند یا خیر. ادعا می شود که فعالان در خط مقدم تظاهرات ضد چین در ماهها قرار داشتند “تحت تعقیب دادگاه” ، پمپئو گفت که اینگونه است “ارزیابی دشوار است که هنگ کنگ از سرزمین اصلی چین بسیار مستقل است.”

واشنگتن حمایت صوتی از اعتراضات خشونت آمیز که از مارس سال گذشته هونگ کنگ را لرزاند ، نشان داده است. این موضوع روابط تنگاتنگ بین ایالات متحده و چین را تشدید کرده است که در میان همه گیر کرونا ویروس بسیار کم شده است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *