پکن گروه ناو هواپیمابر را به دریای مورد مناقشه دریای چین جنوبی می فرستد ، وعده می دهد “از حاکمیت و امنیت ملی حمایت کند” – RT World News

چین یک گروه حمله ناو هواپیمابر را برای تمرینات “معمول” به دریای مورد مناقشه دریای چین جنوبی اعزام کرده است. استقرار اندکی پس از ترک یک گروه هواپیمابر چینی دیگر از منطقه آشفته انجام می شود.

این گروه به رهبری دومین ناو هواپیمابر کشور ، شاندونگ ، قرار است در آن شرکت کنند “معمول” نیروی دریایی ارتش آزادیبخش مردم (PLA) روز یکشنبه در بیانیه ای گفت ، آموزش برنامه ریزی شده در برنامه کاری سالانه خود.

“این برای بهبود توانایی کشور در حمایت از حاکمیت و امنیت ملی کاملاً قانونی و سودمند است” سخنگوی نیروی دریایی ، گائو شیوچنگ ، ​​گفته است.

شاندونگ جدیدترین دو ناو هواپیمابر چینی است. این در اواخر سال 2019 آغاز به کار کرد ، در اواخر سال 2019 وارد خدمت شد. اعزام گروه اعتصاب کننده حامل اولین تمرین مهم در سال جاری است.

استقرار اندکی پس از آن صورت گرفت که گروه حامل چینی دیگری به رهبری ناو هواپیمابر لیائونینگ از منطقه خارج شدند. این گروه هم در اقیانوس آرام غربی و هم در دریای چین جنوبی تمریناتی را برگزار کردند.
همچنین در rt.com
‘آیا کشتی های جنگی چینی به خلیج مکزیک می روند؟’: پکن حمله به واشنگتن را مقصر تنش های تایوان می داندروز پنجشنبه ، ارتش چین فاش کرد که این گروه توسط ناوشکن نیروی دریایی ایالات متحده ، USS Mustin ، حدود سه هفته مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. کشتی انجام داد “شناسایی مداوم از نزدیک” و “به شدت مختل” تمرینات آنها ، گفت ، توصیف رفتار آن به عنوان “طبیعت بسیار ناپسند است.” به گفته پکن ، فعالیت های ناو آمریکایی موستین تهدید کرده بود “کشتی ها و خدمه” از گروه اعتصابی ، و یک شکایت دیپلماتیک رسمی آغاز شده است.

اخبار مرتبط  'هیچ نیرویی در جهان نمی تواند مانع گشت سربازان هندی شود' منطقه مرزی مورد مناقشه در میان تنش با چین - دهلی نو - اخبار جهانی RT

این منطقه که بسیار مورد مناقشه است ، امسال فعالیتهای نظامی زیادی را شاهد بوده است ، ناوهای هواپیمابر و سایر شناورهای آمریکایی چندین بار از آن بازدید کرده اند. در اواسط آوریل ، ایالات متحده همچنین به عنوان بخشی از تمرین بالیکاتان ، تمرینات مشترک دو هفته ای را با فیلیپین برگزار کرد. آنها در دریای جنوب چین و در نزدیکی جزیره تحت سلطه فیلیپین در مجمع الجزایر مورد مناقشه Spratly و همچنین در حوالی Scarborough Shoal مورد اختلاف واقع شدند.

واشنگتن در دریای چین جنوبی در چند سال گذشته بسیار فعال بوده است و بارها مأموریت های هوایی و دریایی را به آنجا اعزام کرده است. طبق گفته های ایالات متحده ، چنین فعالیت هایی برای حمایت از اصطلاحات مورد نیاز است “آزادی ناوبری” اصل در منطقه است. با این حال ، این تلاش ها بارها منجر به درگیری با ارتش چین شده است. پکن با این ماموریت ها مخالفت می کند و اصرار دارد که آنها فقط تنش های بیشتری را در آبهای مورد اختلاف ایجاد می کنند.
همچنین در rt.com
در حالی که انگلیس ناو هواپیمابر و سایر ناوهای جنگی را به سمت چین می فرستد ، می گوید: “استقرار انگلیس تحریک آمیز نیست”.دریای جنوبی و سرشار از منابع موضوع ادعاهای دریایی و سرزمینی کشورهای مختلف از جمله چین ، ویتنام ، فیلیپین ، مالزی ، اندونزی و برونئی است ، زیرا پکن تقریباً کل دریا را برای خود ادعا کرده است. این منطقه همچنین یک آبراه مهم است که سالانه چندین مسیر تجارت و تریلیون دلار کالا از آن عبور می کند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *