پکن گزارش کابل کشی نظامیان چینی در مرز با هند را تکذیب می کند – اخبار جهانی RT

روز سه شنبه وزارت امور خارجه در پکن گزارش رسانه ها مبنی بر قرار دادن کابل های فیبر نوری در محل نزاع در مرز با هند را توسط نیروهای چینی تکذیب کرد.

وانگ ونبین سخنگوی وزارتخانه به خبرنگاران گفت که دو کشور از طریق کانال های دیپلماتیک و نظامی در ارتباط خواهند بود.

مقامات هندی روز دوشنبه گفتند که نیروهای چینی شبکه ای از کابلهای فیبر نوری را در نقطه آتش سوزی هیمالیای غربی با هند قرار می دهند. این بیانیه در حالی مطرح شد که گفتگوهای سطح بالا با هدف رفع یک بن بست در منطقه انجام شد.

چنین کابلهایی می توانند خطوط ارتباطی ایمنی را برای نیروهای پیشرو به پایگاههای عقب ارائه دهند. یک مقام ارشد دولتی گفت که آنها اخیراً در جنوب دریاچه Pangong Tso در منطقه هیمالیا لاداخ مشاهده شده اند.

با این حال ، وانگ گزارش ها را تکذیب کرد و گفت که چین امیدوار است هند بتواند تلاش های مشخصی برای کمک به تنش زدایی مرزها و دیدار با پکن در نیمه راه انجام دهد.

هزاران سرباز هندی و چینی با پشتیبانی تانک ها و هواپیماها در بن بست ناآرامی در امتداد یک خط 70 کیلومتری حبس شده اند و هر کشور دیگری را به تشدید متهم کرده است.
یکی از مقامات هندی روز دوشنبه گفت که هیچگونه برداشت و تقویت قابل توجهی از طرفین صورت نگرفته است و از اوایل دیدار هفته گذشته وزرای خارجه دو کشور ، این وضعیت تنش آورتر بود.

اخبار مرتبط  یادبود مینی بوته های بدون سرنشین روسی در یادبود ماریانا در جهان - عمیق ترین رباتیک خود - RT World News
همچنین در rt.com
“اختلافات ، نه اختلافات”: هند و چین در مورد طرح تنش زدایی توافق می کنند ، می گویند بن بست مرزها “به نفع هیچ یک از طرفها نیست”بزرگترین نگرانی هند این است که “آنها کابلهای فیبر نوری را برای ارتباطات پرسرعت گذاشته اند” یک مقام رسمی گفت ، با اشاره به ساحل جنوبی دریاچه ، جایی که نیروهای هند و چین در برخی نقاط فقط چند صد متر از یکدیگر فاصله دارند. کابل های فیبر نوری امنیت ارتباطات و همچنین توانایی ارسال داده هایی مانند تصاویر و اسناد را دارند.

چین نیروهای هندی را در 8 سپتامبر متهم به نقض مرزهای واقعی در شرق لاداخ و شلیک گلوله های هشدار دهنده بر خلاف توافق نامه های کاهش تنش کرد. با این حال ، دولت هند گفت که این گشت چینی است که اسلحه گرم را تخلیه می کند.

هند می گوید که 20 سرباز آن در 15 ژوئن در دره گالوان کشته شدند ، اما طرف چینی هرگز تعداد تلفات را تأیید نکرد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *