پکن گفت كه آمریكا به دنبال “صلح” در دریای جنوبی چین است پس از آنكه واشنگتن رسما ادعاهای ارضی چین را رد كرد – RT World News

چین آمریکا را به تلاش برای ایجاد تنش در بین قدرت هایی که در دریای جنوبی چین وجود دارد متهم کرد. این توبیخ پس از آن صورت می گیرد كه واشنگتن رسما ادعاهای ارضی چین در منطقه را به نمایندگی از متحدان ایالات متحده رد كرد.

روز سه شنبه ، سفارت چین در آمریكا در بیانیه ای به شدت سخنان خود خواست كه واشنگتن فاصله خود را از اختلافات بین پكن و سایر كشورها كه ادعای حاكمیت بر آبهای جزایر و جزایر در دریای جنوبی جنوبی هستند ، دور نگه دارد.

“ما به طرف آمریكا توصیه می كنیم كه صادقانه به تعهد خود مبنی بر عدم پذیرش طرف در موضوع حاكمیت ارضی ، احترام بگذارد ، به تلاش های کشورهای منطقه برای ایجاد دریای صلح آمیز و با ثبات چین جنوبی احترام بگذارد و جلوی تلاش های خود برای مختل و خرابکاری صلح و ثبات منطقه ای را بگیرد.” سفارت گفت.
همچنین در rt.com
ایالات متحده می گوید ادعاهای پکن در دریای چین جنوبی “کاملاً غیرقانونی” است و چین را به دلیل “زورگویی” سایر کشورها محکوم می کندبه غیر از چین ، فیلیپین ، تایوان ، ویتنام ، مالزی ، کامبوج و برونئی هر یک ادعای منطقه را مطرح کرده اند.

این سخنان شدید پس از آن صورت می گیرد كه مایك پومپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا لفاظی علیه چین انجام داد و ادعاهای ارضی خود را در منطقه رد كرد. “کاملاً غیرقانونی” در روز دوشنبه. پومپئو با متهم كردن پكن به نقض قوانين بين المللي ، به تصميم ژوئيه سال 2016 دادگاه داوري كه براساس كنوانسيون حقوق درياي ملل متحد در سال 1982 (UNCLOS) حكم حمايت از فيليپين را صادر كرد ، اشاره كرد. با این حال ، در حالی که پکن و مانیلا طرفدار این کنوانسیون هستند ، سفارتخانه خاطرنشان کرد ، ایالات متحده آمریکا هرگز آن را تصویب نکرده است و بنابراین هیچ سخنی در اجرای پیمان نمی گوید.

به بهانه حفظ ثبات ، عضلات در حال خم شدن است ، تحریک تنش و ایجاد تقابل در منطقه.

سفارتخانه نیز از این امر ناراحت است “آزادی ناوبری” واشنگتن به طور منظم به عنوان بخشی از نمایش عملیات نیروهای دریایی در دریای چین جنوبی ، آمریکا را متهم می کند “بی پروا نقض دریای سرزمینی و هوایی سایر کشورها” با مانورهایش

اخبار مرتبط  معترض WATCH در حالی که به اتهام پلیس در اعتراض BLM در بروکسل سوار شد ، در صندلی سالن سرقت کرد - RT World News

تنش ها میان ایالات متحده و چین ، که سالها است شاخ ها را درگیر این مسئله کرده است ، پس از آن شد که دو ناو هواپیمابر هسته ای آمریکایی در اوایل ماه جاری به بهانه ترویج این هواپیما از طریق دریا قدم زدند. “آزادی ناوبری”
همچنین در rt.com
عنوان برای تات: چین در واکنش به تحریم های سین کیانگ ، سناتورهای ایالات متحده ، روبیو ، کروز و سایر مقامات را به خطر می اندازدروابط بین ایالات متحده و چین متشنج شده پس از واشنگتن در لیست سیاه مقام های بلند پایه چینی ، که مقامات ایالات متحده در پشت نقض حقوق بشر علیه مسلمانان اویغور در استان سین کیانگ در هفته گذشته هستند ، به سمت جنوب بیشتر شده است. در یک تیتراژ ، پکن شماری از مقامات آمریکایی را از ورود به این کشور منع کرد ، از جمله سناتورهای جمهوریخواه خشمگین مارکو روبیو و تد کروز.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *