“پیاده روی آزادی” ضد قفل ملبورن در حالی دستگیر می شود که پلیس از تعداد معترضین بسیار بیشتر است (ویدئو) – اخبار جهانی RT

ده ها ملبورنی با هشدارهای شدید پلیس سرپیچی کردند و در یک راهپیمایی ممنوع ضد قفل حاضر شدند ، که پس از آن توسط بسیاری از افسران ، که با تمام قدرت برای اعمال محدودیت های شدید Covid-19 استفاده کردند ، مورد هجوم قرار گرفت.

این تجمع که “پیاده روی آزادی” نامیده شد ، اوایل روز شنبه در خیابان های ملبورن واقع شد. پلیس برای حضور گسترده مردم در تظاهرات معترضین آماده شد و پیست دویدن قهوهای مایل به زرد و حرم یادبود – محل اعتراضات آخر هفته گذشته – را ببندد.

حدود 1500 نفر با حضور در یک گروه فیس بوک که اکنون حذف شده است ، تمایل خود را برای حضور در اینترنت اعلام کردند. با این حال ، تنها حدود 100 معترض در واقع حاضر شدند. قبل از این رویداد ، تصاویری از گول زدن های قفل دار که به مرکز شهر راه پیدا می کردند ، به صورت آنلاین ظاهر شد.

بسیاری از آنها پلاکاردهای موقت در دست داشتند که اپیدمی کوید -19 را حقه بازی می نامید و اقدامات قرنطینه استرالیا را مورد اعتراض قرار می داد.

“واکرها” که حضور داشتند پیش بینی می شد با حضور سنگین پلیس بیش از حد شود. افسران با استفاده از شگردهای مسلحانه ، حداقل 14 معترض را در مقابل دوربین های تلویزیونی دستگیر کردند.

با افزودن توهین به آسیب ، مأموران برای 51 نفر جریمه نقدی کردند “تخلف” فعالیت. پلیس ویکتوریا پیش از این هشدار داده بود که هر کسی که محدودیت های قفل را نقض کند ، می تواند با مجازات حداکثر 1652 دلار روبرو شود.

برگزار کنندگان این اقدام را مارک زدند “یک پیاده روی قانونی” ملبورنی ها را قادر می سازد “برای جمع شدن ، سلامتی و صحبت در مورد بازگرداندن آزادی هایمان.” با این حال ، این احساسات با پلیس ویکتوریا که چند بار با اخطارهای جدی در روزهای منتهی به پیاده روی روبرو شده بود ، چندان خوب نبود و به مردم یادآوری می کرد که هرگونه اعتراض غیرقانونی است.

در اوایل این هفته ، ملبورن و پلیس ویکتوریا مشغول تلاش برای جلوگیری از تجمع معترضان احتمالی بودند. سازمان دهندگان ادعای شورش ضد قفل قفل مدت کوتاهی دستگیر و استفاده از رسانه های اجتماعی منع شدند.

اخبار مرتبط  تحقیقات تروریسم پس از "قطع سر" معلم در حمله حومه پاریس آغاز شد - اخبار جهانی RT

“پلیس فعالیت های پیشگیری قابل توجهی را در دوره قبل و مدت زمان امروز انجام داد که شامل بازدید از 90 فرد مورد علاقه برای ترغیب آنها به عدم حضور بود.” سخنگوی پلیس به رسانه ها گفت.

آخر هفته گذشته ، یک اعتراض ضد قفل با درگیری های گسترده به پایان رسید. جوخه های ضد شورش قبل از دهها دستگیری ، تظاهرکنندگان را به زور به عقب راندند.

تمام ملبورن از ماه آگوست در مرحله قفل سخت مرحله چهار باقی مانده است. این اقدام قرنطینه ای که به معنای گسترش محلی کوید -19 است ، شامل یک قانون منع رفت و آمد در شب است ، زیرا ساکنان فقط به دلایل کار ، بهداشت ، مراقبت یا ایمنی مجاز به ترک خانه های خود هستند.

بیشتر بخوانید: “مثل سگ که خودش استفراغ می خورد”: پلیس برتر ویکتوریا هنگام تکرار هشدار در مورد پیوستن به تجمع ضد قفل ملبورن ، عصبانیت فوران می کند

افراد ممکن است در شعاع پنج کیلومتری خانه خود خرید کنند یا ورزش کنند ، در هر بار فقط یک نفر در هر خانوار مجاز به ترک کالاهای اساسی است.

ملبورن که تقریباً پنج میلیون نفر در آن زندگی می کنند ، طی یک روز گذشته شش مورد مرگ و میر مرتبط با کوید گزارش داده است که شمار کل کشته شدگان این شهر را به 716 نفر می رساند – سهم شیر از 803 کشته در استرالیا. کلانشهرها همچنین بیشترین تعداد بیش از 26500 مورد ویروس کرونا در کشور را به خود اختصاص داده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *