چند هفته نیترات آمونیوم در بندر بیروت کشف شد که همان ماده باعث انفجار ویرانگری شد – RT World News

در بازرسی از بندر بیروت تعداد زیادی نیترات آمونیوم ، همان ماده شیمیایی بسیار منفجره که باعث انفجار گسترده ای شد که در اوایل ماه اوت پایتخت لبنان را ویران کرد ، کشف شد.

میشل عون ، رئیس جمهور لبنان ، پس از ملاقات با مقامات ارشد ارتش مسئول کار در بندر بد سرنوشت ، اعلام کرد که هنوز 4.35 تن دیگر نیترات آمونیوم در محل کشف شده است. اعتقاد بر این است که از سال 2005 حدود 15 سال در نزدیکی ورودی بندر ذخیره شده است.

عون گفت که این کشف نگران کننده در تاریخ 2 سپتامبر انجام شد و پس از آن ذخیره نیترات آمونیوم با خیال راحت از بین رفته است.

وی افزود: در طول جستجوی خود ، ارتش لبنان همچنین با 143 کانتینر روبرو شد که مواد قابل اشتعال دیگری را در خود جای داده بودند.




همچنین در rt.com
رئیس جمهور لبنان قول داد که عاملان آتش سوزی جدید بیروت را مجازات خواهد کرد ، چه “خرابکاری یا سهل انگاری” آن را آغاز کرده باشد



اخبار مرتبط  WATCH بادهای قدرتمند را تماشا کنید TEAR ROOF در ساختمان 5 طبقه در قزاقستان - RT World News

این بیانیه پس از آتش سوزی شدید در بندر در روز پنجشنبه اعلام شد. طبق منابع ، جرقه ها در هنگام جوشکاری مواد قابل اشتعال را روشن می کنند. عون قول داد که در پی این حادثه عاملان این امر پاسخگو باشند.

در 4 اوت ، حدود 2750 تن نیترات آمونیوم باعث انفجار عظیم ابر مانند قارچ در بندر شلوغ بیروت شد. این انفجار منجر به کشته شدن 190 نفر ، زخمی شدن بیش از 6000 نفر دیگر و تخریب عمده در سراسر شهر شد. در بیانیه عون آمده است که هنوز 9 نفر به عنوان مفقود شده ذکر شده اند.

این انفجار اعتراضات عمده ضد دولتی را برانگیخت زیرا تظاهرکنندگان مقامات را به سهل انگاری و عدم مراقبت مناسب در نگهداری مواد منفجره متهم کردند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *