چهارمین قربانی جان خود را از دست داد ، عامل این حكم اعلام كرد 20 ساله كه به جرم تلاش برای پیوستن به داعش مجرم شناخته شده است – RT World News

چهارمین قربانی حمله تروریستی در وین پایتخت اتریش درگذشت. یکی از مهاجمان مرد جوانی بود که سال گذشته به دلیل تلاش برای پیوستن به شبه نظامیان دولت اسلامی (داعش ، داعش سابق) در سوریه محکوم شد.

صدراعظم اتریش سباستین کورز تأیید کرده است که یک نفر دیگر جان خود را از دست داده است و باعث کشته شدن غیرنظامیان در حمله اخیر وین به چهار نفر شده است.

رسانه های اتریشی به نقل از وزارت کشور این کشور گزارش کردند که قربانی چهارم یک زن بود. به گفته کورز ، در مجموع 14 نفر زخمی شده اند که برخی از آنها جدی است.

افراد مسلح عصر روز دوشنبه در خارج از کنیسه اصلی شهر تیراندازی کردند. آنها سپس در چندین مکان دیگر اقدام به تیراندازی به ناظران کردند و با پلیس تبادل آتش کردند. یکی از مهاجمان در تیراندازی با نیروهای امنیتی کشته شد ، در حالی که دست کم یکی از همدستان وی همچنان آزاد است.

وزیر کشور کارل نهامر صبح سه شنبه فاش کرد که مهاجم کشته شده یک فرد بود “تروریست اسلامگرا” در حالی که پلیس گفت که او یک جلیقه ساختگی انتحاری دارد.

اخبار مرتبط  اتریش کلیه بیماران و کارکنان خانه های سالمندان را در استراتژی جدید برای جلوگیری از موج دوم کووید 19 آزمایش خواهد کرد - RT World News
همچنین در rt.com
حمله وین توسط “حداقل 1 تروریست اسلامگرا” و “هوادار دولت اسلامی” – وزیر کشور اتریشنهامر به آژانس مطبوعاتی اتریش گفت كه عامل این حادثه Fejzulai Kujtim 20 ساله شناخته شده است. وی گفت: این تروریست به دلیل تلاش برای سفر به سوریه و پیوستن به مبارزان دولت اسلامی در آوریل 2019 به 22 ماه زندان محکوم شد. مرد جوان اما در ماه دسامبر با آزادی مشروط آزاد شد.

والدین کویتیم از مقدونیه شمالی وارد شده بودند. وی تابعیت دوگانه اتریش و مقدونیه شمالی را داشت.

نهامر گفت که پلیس در 15 خانه در سراسر وین و شهر سنت پولتن ، نه چندان دور از پایتخت ، جستجو کرد و چندین نفر دستگیر شدند. در همین حال ، رسانه کوریر گزارش داد که به نقل از پلیس ، دو نفر در سنت پولتن بازداشت شده اند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *