چه اتفاقی برای آن سانسور ، توییتر افتاد؟ نخست وزیر سابق مالزی می گوید مسلمانان حق دارند میلیونها فرانسوی را بکشند – اخبار RT جهانی

در حالی که مهاجمان چاقوکار فرانسه را به وحشت انداختند و سه نفر را به قتل رساندند ، نخست وزیر سابق صریح مالزی گفت که “مسلمانان حق دارند فرانسه را مجازات کنند” با قتل. اظهارات وی موجب خشم آنلاین شد.

فرانسه روز پنجشنبه از یکسری حملات آشکار تروریستی دلهره داشت. مرد چاقو دستی فریاد زد “الله اکبر” همانطور که سه نفر را در کلیسایی در نیس ذبح کرد. پلیس در آوینیون با شلیک یک چاقوی دیگر هنگامی که او با شعار عربی فریاد می زد ، از بین رفت. و در عربستان سعودی ، پلیس مردی را که در خارج از کنسولگری فرانسه در جده با ضربات چاقو نگهبان را دستگیر کرد ، دستگیر کرد. این سه حمله در حالی صورت می گیرد که در سراسر کشور سرکوب افراط گرایی اسلامی آغاز شده است ، پس از آنکه یک معلم در پاریس به دلیل نشان دادن کاریکاتور پیامبر محمد (ص) به دانش آموزان ، سر بریده شد.
همچنین در rt.com
فرانسه پس از حمله به کلیسای نیس ، سیستم هشدار ملی تروریسم را به سطح حداکثر رساندماهاتیر محمد ، نخست وزیر پیشین مالزی ظاهراً در تلاش برای دفاع از مهاجمان در توئیتر قرار گرفت. “مسلمانان حق دارند عصبانی شوند و میلیونها فرانسوی را به خاطر قتل عامهای گذشته بکشند” او نوشت ، بدون اینکه توضیح دهد که “قتل عام” منظور او بود محمد در توییتی که شامل چندین توییت است ، این مطلب را اضافه کرد “مسلمانان حق دارند فرانسوی ها را مجازات کنند.”

محمد با رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون تماس گرفت “بسیار بدوی” به خاطر سرزنش کردن سر قلم معلم “شروری که اسلام رادیکال است” و خواستار دولت فرانسه شد “به مردم خود یاد دهید که به احساسات دیگران احترام بگذارند ،” و یا خطر درخواست مسلمانان را دارد “قانون” چشم در برابر چشم “ – که او گفت آنها “روی هم رفته” هنوز اقدام نکرده اند

نخست وزیر پیشین با محکومیت آبکی قمه زنی ، آن را محکوم کرد “عملی نیست که من به عنوان یک مسلمان آن را تأیید کنم.”

محمد قبلاً نیز برای اظهارنظرهای ملتهب ، از جمله اظهارات خود درمورد مشکل مواجه شده بود “قلاب بینی” یهودیان و دفاع از پیگرد قانونی کشورش درمقابل همجنس بازان. اظهارات وی در مورد فرانسه موج دیگری از محکومیت را برانگیخت ، اما برخی از صاحب نظران نیز علی رغم سانسور دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و ممنوعیت پیوند به اطلاعات آسیب رساننده در مورد رقیب انتخاباتی خود ، جو بایدن ، در توییتر خشمگین شدند زیرا اجازه دادند توییت های وی در اینترنت باقی بماند.

روز چهارشنبه ، در جریان دادرسی در واشنگتن دی سی ، مدیر عامل توییتر ، جک دورسی از سانسور پلت فرم خود بر ترامپ و هوادارانش دفاع کرد. دورسی در پاسخ به این س whyال که چرا توییتر توییت های رئیس جمهور درباره رای گیری از طریق پست الکترونیکی را حذف کرد اما به آیت الله ایران اجازه داد تهدیداتی را علیه اسرائیل ارسال کند ، دورسی پاسخ داد که نظرات ترامپ “می تواند آسیب فوری بیشتری ایجاد کند.”

محمد دو بار به عنوان نخست وزیر مالزی ، از 1981 تا 2003 و بار دیگر از سال 2018 تا استعفا در مارس 2020 خدمت کرده است. در حالی که اظهارات وی بسیار افراطی بود ، اما رهبری کنونی این کشور نیز دیدگاه تیره ای از سرکوب ماکرون داشته است. در اوایل این هفته ، وزارت خارجه این کشور سفیر فرانسه در کوالالامپور را احضار کرد و به او گفت که دفاع ماکرون از حق انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز تشکیل شده است “شعارهای التهابی” و “اقدامات تحریک آمیز که بدنبال بدنام کردن دین اسلام هستند.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

اخبار مرتبط  پنل WHO از دولت ها می خواهد که تجربه "مبارزه موثر" علیه Covid-19 را به اشتراک بگذارند - اخبار جهانی RT

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *