چه چیزی “قابل تأیید” است؟ گسترش معاهده جدید شروع هسته ای ایالات متحده و روسیه وابسته به کلمه است – RT World News

تنها معامله باقیمانده کنترل تسلیحات هسته ای ایالات متحده و روسیه ممکن است آخرین لحظه تمدید شود ، اما همه چیز اکنون به منظور وزارت خارجه آمریکا بستگی دارد که می گوید کلاهک های کلاهک باید “قابل تأیید” باشند.

قرار است شروع جدید (معاهده کاهش استراتژیک اسلحه) در فوریه 2021 منقضی شود در حالی که روسیه پیشنهاد کرده است “تمیز” تجدید پیمان موجود ، بدون پیش شرط ، دولت ترامپ ابتدا به دنبال گسترش آن به چین است ، سپس خواستار محدودیت کل کلاهک های هسته ای به عنوان شرط موافقت با تمدید شد.

وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه گفت روسیه آماده پذیرش کلاهک کلاهک است ، اما “دقیقاً بر این درک که منجمد شدن کلاهک ها با هیچ درخواست اضافی از طرف ایالات متحده همراه نخواهد بود
همچنین در rt.com
“پیشنهاد پوتین یک فرد غیر مبتدی”: کاخ سفید درخواست روسیه برای تمدید پیمان کنترل تسلیحات هسته ای را رد می کند“ما از تمایل فدراسیون روسیه برای پیشرفت در مسئله کنترل سلاح هسته ای قدردانی می کنیم” سخنگوی وزارت امور خارجه مورگان اورتاگوس در پاسخ گفت. “ایالات متحده آمادگی دارد بلافاصله برای نهایی کردن توافق قابل تأیید دیدار کند. ما انتظار داریم که روسیه دیپلمات های خود را برای انجام همین کار توانمند کند. “

میخائیل اولیانوف ، سفیر روسیه در سازمان های بین المللی در وین ، از این اعلامیه استقبال کرد اما تعجب کرد که منظور Foggy Bottom از “قابل تایید” – رژیم تأیید فعلی تحت پیمان ، یا چیز دیگری؟

در پیمان کنونی کلاهک های مستقر شده محدودیت دارند ، اما ایالات متحده می خواهد این موارد را برای کسانی که در انبار هستند گسترش دهد. بنا به گزارش کینگستون ریف ، خبرنگار Arms Control Today ، واشنگتن ظاهراً خواستار سازوکارهای نظارتی خارج از سایتهای تولید کلاهک است.

ایجاد محدودیت در تعداد کلاهک های ذخیره شده “قابل تایید” داریل کیمبال ، ناشر Arms Control Today ، اظهار داشت: این امر شامل ایجاد قوانین شمارش ، روشهای نظارتی و اعلامیه های مشترک است که هیچ یک از جزئیات جزئی نیستند و به مراتب بیشتر از زمان باقی مانده در این پیمان خواهد بود.

در همین حال ، وزارت خارجه روسیه گفت که فقط دیده است “نظرات مقامات آمریکایی در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی” در مورد این معاهده ، اما هنوز هیچ پاسخ رسمی از دولت ایالات متحده به یادداشت 16 اکتبر خود مبنی بر پیشنهاد تمدید جدید دریافت نکرده است.

اخبار مرتبط  مراحل مدرسه دختران پاکستانی BEHEADING را مسخره می کنند زیرا روحانی انتقام انتقام فرانسه را به دلیل "توهین به پیامبر" (VIDEO) - RT World News

از طریق توضیح ، وزارت گفت روسیه چنین است “آماده همکاری مشترک با ایالات متحده تعهد سیاسی برای” مسدود کردن “تعداد کلاهک های هسته ای موجود در هر یک از دوره های فوق الذکر است.”

طبق پیمان سال 2011 ، ایالات متحده و روسیه محدود به هرکدام 1550 کلاهک هسته ای مستقر شده هستند. به گفته ریف ، گسترش محدودیت کلاهک های ذخیره شده هرگز قبلاً انجام نشده است.

شروع جدید آخرین معاهده کنترل تسلیحات بین واشنگتن و مسکو است ، زیرا دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، ایالات متحده را از پیمان نیروهای هسته ای میان برد خارج کرد

(INF) در آگوست 2019 ، با ادعای اینکه روسیه با معرفی یک موشک جدید آن را نقض کرده است. طی چند هفته ، ایالات متحده در حال آزمایش سیستم های موشکی بود که طبق این قرارداد ممنوع شده بودند.

گفتگوها درباره تمدید شروع جدید در ماه ژوئن آغاز شد ، واشنگتن خواستار مسکو شد “فشار” چین برای پیوستن به رژیم. پکن هرگونه پیشنهادی را رد کرده است.
همچنین در rt.com
“نه” واشنگتن به پیشنهاد پوتین برای تمدید شروع جدید یک پیروزی سیاسی برای مسکو استهفته گذشته سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه به خبرنگاران گفت ، “چنین چشم اندازی وجود ندارد. من شخصاً چنین چشم اندازی را نمی بینم. همکاران من که با هیئت آمریکایی کار می کنند نیز چنین چشم اندازی را نمی بینند. “

در حالی که روسیه درهای معامله را نمی بست ، “صحبت از طریق زبان اولتیماتوم ها غیرممکن است” لاوروف افزود.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *