چگونه روسیه واکسن Covid-19 را خیلی سریع دریافت کرد؟ دانشمند ارشد – RT World News می گوید ، این تحقیقات چندین دهه طول کشید ، اما به سود سیاسی نخواهد بود

پنج ماه از بیماری همه گیر ، اولین واکسن Covid-19 روسیه در مراحل نهایی توسعه خود است که قبلاً ایمن شده است. یک دانشمند ارشد به RT گفت: دهه های تحقیق – جاسوسی از دانش خارجی – منجر به دستیابی به موفقیت شد.

دانشمندان روسی نیز مانند همکارانشان در سایر کشورهای برجسته جهان ، جاده ای پر پیچ و خم را از کشف تاج ویروس تا تولید واکسن امیدوارکننده در زمان رکوردی طی کرده اند.

در این ماه ، دانشگاه مشهور Sechenov روسیه اعلام کرد که مرحله اول آزمایشات بالینی برای واکسن موفقیت آمیز بوده است. حدود 38 داوطلب که در کارآزمایی انسانی شرکت کرده اند با عوارض جانبی ضعیف و ضعیفی به ثبت رسیده اند.

محققان هم اکنون به جلو می روند ، راندمان واکسن را آزمایش کرده و آن را برای ثبت نام در وزارت بهداشت آماده می کنند. نمونه های دیگری نیز دنبال می شوند ، که برخی از آنها آزمایش های مرحله یک را انجام می دهند – که معمولاً ایمنی واکسن جدید برای استفاده در انسان را نشان می دهد.

درک این موضوع که چرا روسیه بسیار مشتاق دریافت واکسن Covid-19 است ، بسیار آسان است. با گزارش بیش از 811000 مورد و 13249 تلفات ، این پنج کشور است که از این بیماری همه گیر شده است. اما چگونه این واکسن را خیلی سریع انجام داد ، با توجه به اینکه رمان coronavirus – یا کشنده آن ، شکل تاج شکل SARS-CoV-2 – قبل از سال 2020 برای دانشمندان شناخته نشده بود؟

“هیچ کاری از ابتدا قابل انجام نیست”

روسیه بیش از 20 سال تجربه در زمینه تولید فناوری تولید واکسن دارد. وادیم تاراسوف ، رئیس انستیتوی پزشکی و ترجمه بیوتکنولوژی دانشگاه Sechenov ، در مصاحبه جامعی به RT عربی گفت.

“هیچ کاری از ابتدا قابل انجام نیست ،” او توضیح داد. ویروس شناسان در انستیتوی Sechenov و انستیتوی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی Gamalei در مسکو مستقر در مسکو – یکی دیگر از مراکز تحقیقاتی coronavirus – از این مزیت بهره مند شدند. “عقب افتادگی عظیم” برای رمزگشایی ژنوم و ساختار Covid-19 و ایجاد سریع نمونه اولیه واکسن.

با داشتن یک بستر تکنولوژیک و درک آنچه از ویروس منتقل می شود ، می توانید تقریباً علیه هر بیماری واکسن طراحی کنید. تنها سوال این است که چقدر موثر خواهد بود.

فن آوری واکسن مورد بحث روسیه مبتنی بر آدنو ویروس ، سرماخوردگی است. به طور مصنوعی ایجاد شده ، پروتئین های واکسن پروتئین های Covid-19 را تکثیر می کنند “پاسخ ایمنی شبیه به پاسخ ناشی از خود کوروی ویروس ،” طاراسوف فاش کرد.

به عبارت دیگر ، واکسینه شدن کمی شبیه به زنده ماندن از کروناویروس است ، اما بدون خطرات خطرناک آن. البته واکسن یک جادوی جادویی نخواهد بود که از بیمار شدن همه جلوگیری می کند. ممكن است جلوی گسترش كروناویروس را بگیرد ، اما این علائم را ملایم تر خواهد كرد.

اخبار مرتبط  رکورد دقیق آخرین قطب مغناطیسی زمین SWITCH ایجاد شده به عنوان تلنگر تازه که مدتهاست گذشته است - RT World News

تاراسوف گفت: 38 داوطلب واكسن آزمایش شده را به صورت تزریق استاندارد در شانه دریافت كردند – “یک روش استاندارد ، خیلی دردناک نیست ، که بسیاری از افراد از آن عبور می کنند – بنابراین ، هیچ چیز وحشتناک در اینجا و هیچ چیز اساساً جدیدی وجود ندارد.”

روسیه ممکن است ادعای دستیابی به موفقیت داشته باشد ، اما سود حاصل از آن را ندارد

واکسن که بر روی داوطلبان بین 18 تا 60 سال آزمایش شده است ، نتایج خوبی از نظر تحمل نشان داده است. از این رو ، آزمایشات مرحله یک “به وضوح نشان داده است که این واکسن بی خطر است و قابل استفاده است.” برای دانشمند ، این یک جهش بزرگ در تلاش عظیم علمی آنها بود.

ما واقعاً می توانیم از دستیابی به موفقیت صحبت کنیم زیرا کشور ما به دلیل این که این کشور صلاحیت های جدیدی را در تولید دارو حفظ کرده و یکی از رهبران صنعت جهانی داروسازی بوده است ، صحبت می کند.

محققان روسی اکنون آزمایشات مرحله دو را انجام داده اند ، که اثر و واکسن واکسن را آزمایش می کند. سایر کشورهایی که از همان فناوری استفاده می کنند نیز پیشرفت می کنند و انگلستان ، چین ، ژاپن و ایالات متحده از پیشگامان برجسته هستند.

در حالی که مقامات بهداشتی مربوطه آنها تأکید می کنند که درمان پیشگیرانه به یک امر عمومی عمومی تبدیل می شود ، جایی برای جاه طلبی و پرستیژ در مسابقه اعلام نشده برای رونمایی از اولین واکسن کورو ویروس در جهان وجود دارد.

بیشتر بخوانید: پکن وام 1 میلیارد دلاری برای آمریكای لاتین برای کمک به دسترسی به واكسن كروناویروس چین ارائه می دهد

تاراسوف پاسخ داد: وی گفت: “مسئله اصلی در اینجا این است که چه کسی اولین کسی خواهد بود که به شهروندان خود و افراد نیازمند کمک می کند ، زیرا هر چه زودتر واکسن دریافت می کنیم ، یک مورد خوب و کارآمد است که می تواند در مقیاس مورد نیاز اعمال شود – و ما در حال صحبت هستیم. در مقیاس بزرگ – ما سریعتر می توانیم از کرونا ویروس غلبه کنیم. “

وی تصریح کرد: ابتدا دلیل تولید واکسن صرفاً انسان دوستانه است و نه سیاسی. “شاید به طور کامل صحیح نباشد که مسئله راضی کردن جاه طلبی های سیاسی مطرح شود یا [striving] برای اولین بار بودن کمک به مردم و جلوگیری از شیوع همه گیر ، مهم است“دانشمند نتیجه گیری کرد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

برای دریافت داستانهایی که رسانه های اصلی به شما نمی گویند ، در خبرنامه RT مشترک شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *