“چگونه Assange را تعقیب می کنید و روزنامه نگاران را در همه جا تحت پیگرد قانونی قرار نمی دهید؟” – گرین والت به RT در مورد تهدید روزنامه نگاران در سراسر جهان – RT World News

گلن گرین ووالد ، بنیانگذار این رهگیری ، به RT گفت ، درخواست ایالات متحده برای استرداد و پیگرد قانونی جولیان آسانژ یک پیشینه خطرناک را تشکیل می دهد ، و هشدار داد که این روزنامه نگاران را در سراسر جهان در معرض خطر قرار داده است.

بیشترین “حیرت آور” واقعیت در مورد پرونده آسانژ ، تا آنجا که به گرین والد مربوط می شود ، این است که دولت آمریکا به دنبال نقض قانون جاسوسی است که وی را متهم کند. اما بنیانگذار ویکی لیکس “شهروند آمریکایی نیست ، وی هرگز با یک رسانه در ایالات متحده کار نکرد ، [and] هیچ یک از جنایاتی که وی مرتکب شده است در خاک آمریکا صورت نگرفته است. “او گفت در زمان نمایش رافائل کوره ، رئیس جمهور پیشین اکوادور ، در RT Spanish.

اگر Assange با موفقیت به ایالات متحده استرداد شود ، گرینوالد پیش بینی می کند که این کشور حق داشته باشد “رسیدن به و گرفتن” کسی “هرجای دنیا” گزارش چیزهایی که دوست ندارند

حتی اگر نتیجه پرونده آسانژ به احتمال زیاد تأثیر عمده ای بر وضعیت روزنامه نگاری در ایالات متحده و جهان داشته باشد ، مورد توجه رسانه های اصلی قرار نگرفته است. گرینوالد می گوید ، این امر به این دلیل است كه آسانژ از نظر سیاسی بی فایده بوده و دشمنان چپ و راست را در آمریكا بدست آورد.
همچنین در rt.com
شركت اسپانیایی كه در حال جاسوسی در آسانژ بود ، پوشه كثیف پسرش و BLACKMAILED اكادوریا را با NUDE PHOTOS به سرقت برد – مقالات دادگاه“رسانه های آمریکایی جولیان آسانژ را به عنوان یكی از آنها نمی بینند ، بنابراین ، تقریباً هیچ پرونده ای از پرونده وی منتشر نشده است.” او به Correa می گوید.

بنیانگذار ویکی لیکس حتی موفق به عصبانیت هر دو دولت اوباما و ترامپ با گزارش های ناخوشایند شد ، اما گرینوالد می گوید این دولت ترامپ بود که روایتی تبهکار Assange را ایجاد کرد.

“آنها فقط نظریه ای را ایجاد كردند كه گفتند كه آسانژ با منبع خود یعنی چلسی منینگ کار كرد تا بیش از اینكه اطلاعات دریافت كند ، انجام دهد كه او در واقع سعی كرد به او كمك كند كه در واقع از فرار گرفتگی جلوگیری كند.” او می گوید

اخبار مرتبط  روزنامه نگاران روسیه ، سوریه و هند برنده جوایز بین المللی یاد خالد الخاطب RT برای گزارش منطقه جنگی - RT World News

با این وجود ، هر گونه حمایت از منینگ ، به اخلاق روزنامه نگاری می رسد.

واقعیت این است که روزنامه نگاران در سراسر جهان به منابع خود کمک می کنند تا گرفتار نشوند. اگر به نیویورک تایمز یا واشنگتن پست بروید [websites]، صفحه ای با دستورالعمل به منابع آنها پیدا خواهید کرد ، “در اینجا می توانید اطلاعاتی را بدون اینکه گرفتار شوید به ما فاش کنید.” این نه تنها صحیح است ، بلکه وظیفه خبرنگاران است که به منابع خود کمک کنند تا از امنیت خود جلوگیری کنند. “ گرینوالد می گوید.

کاری که اکنون آنها سعی در انجام آن دارند این است که با گفتن اینكه اگر برای حفظ امنیت منبع خود تلاش كنید ، بخشی از یك توطئه جنایی می شوید. و به همین دلیل است که پیگرد قانونی توسط دولت ترامپ جولیان آسانژ بسیار خطرناک است.

مانینگ ، که زمانی منبع تأمین آسژ بود ، به دلیل عدم امتناع شهادت در جلسات هیئت منصفه بزرگ در مورد تحقیق بنیانگذار ویکی لیکس ، در اسکندریه ، ویرجینیا برگزار شد. ماه گذشته وی از بازداشت آزاد شد.
همچنین در rt.com
رسانه های آمریکایی در مورد گرفتاری آسانژ علیرغم 3 سال “فداکاری فریبنده” در حمایت از آزادی مطبوعات – گرین والدوی پیش از این هفت سال در زندان نظامی به خاطر افشای اطلاعات طبقه بندی شده به آسانژ گذراند ، اما حکم وی توسط رئیس جمهور پیشین باراک اوباما قبل از عزیمت از سمت ریاست جمهوری کاهش یافته بود.

در حال حاضر آسانژ در زندان بلمارس در لندن ، جایی که گفته می شود وی در وضعیت بدی قرار دارد ، در انتظار بازداشت استرداد است.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *