چین اولین مدار زمینی ، زمینی و مریخ نورد مریخ را آغاز کرد که انتظار می رود در ماه فوریه سال آینده به این سیاره برسد – RT World News

چین با موفقیت اولین مأموریت اکتشاف مریخ خود را با موفقیت انجام داده است. این کاوشگر مریخ نوردی دارد که شرایط آب و هوایی موجود در کره زمین را تحت نظر دارد و به دنبال یخ در زیر سطح آن است.

این پرتاب در جزیره هاینان در جنوب چین صورت گرفت. این کاوشگر که توسط موشک Long March-5 Y4 به فضا منتقل شده است ، پیش بینی می شود در حدود فوریه 2021 به مریخ برسد.

این کاوشگر که بخشی از مأموریت Tianwen-1 (سؤالات به بهشت) است ، شامل یک مدارگرد ، یک زمین انداز و یک مریخ نورد است.

اخبار مرتبط  زندگی ایرلندی اهمیت دارد؟ رهبر سوسیالیست ایسلند خواستار حذف مجسمه بنیانگذار این کشور در طول برده های قرن نهم - RT World News

قرار است این مریخ نورد بیش از سه ماه در سیاره سرخ اکتشاف کند. این دستگاه مجهز به دو دوربین پانوراما است که شرایط آب و هوا و مواد معدنی موجود در مریخ را شناسایی و مطالعه می کند. در میان چیزهای دیگر ، می تواند ترکیبات خاک 10 متر زیر سطح سیاره و همچنین یخ 100 متری سطح را تشخیص دهد.

این پرتاب سه روز پس از آن صورت گرفت كه امارات متحده عربی مدار خود را از امل (Hope) از فضایی در ژاپن ارسال كرد كه پیش بینی می شود فوریه آینده نیز به مریخ برسد.
همچنین در rt.com
امارات متحده عربی اولین کاوشگر مریخ جهان عرب را راه اندازی کرد و ارتباط با مدار را برقرار کرد (VIDEO)فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *