چین با “اقدامات متقابل لازم” برای استقرار موشك های آمریكا در آسیا اقیانوس آرام پاسخ خواهد داد – RT World News

پکن به ایالات متحده هشدار داده است كه از موشك های زمینی خود در منطقه آسیا اقیانوس آرام استفاده نكرده و قول “اقدامات متقابل” را داده و كشورهایی را كه میزبان چنین تسلیحاتی هستند با عواقب تهدید می كند.

“تلاش آمریكا برای استقرار موشكهای مستقر در سطح زمین ، با افزایش حضور نظامی آن در آسیا و اقیانوس آرام و به اصطلاح” استراتژی هند و اقیانوس آرام “طی سالهای گذشته ، نمایشی معمولی از ذهنیت جنگ سرد آن است.” سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز جمعه اظهار داشت ژائو لیجیان

واشنگتن “کلمات و اعمال” این مقام افزود: طی سالهای اخیر تا حد زیادی در فرسایش ثبات جهانی و منطقه ای نقش داشته است و همچنین تأثیر گذاشته است “روند کنترل تسلیحات و خلع سلاح بین المللی ، [and undercutting] اعتماد متقابل بین کشورهای بزرگ. “

چین کاملاً با برنامه ایالات متحده برای استقرار موشک های برد متوسط ​​و زمینی در آسیا اقیانوس آرام مخالف است و حرکات مکرر این کشور را برای فشار به همسایگان چین و تحریکات آشکار در آستان چین ابراز تأسف می کند.

هرگونه تلاش برای تحرک واقعاً از طریق برنامه ریزی موشکی ، چین را وادار به انجام آن می کند “اقدامات متقابل لازم” سخنگو ، بدون ارائه جزئیات بیشتر ، علیه سخنگوی ایالات متحده هشدار داد ، علیه ایالات متحده. متحدان ایالات متحده که اجازه می دهند چنین موشکی در خاک خود بمانند ، موضوع واکنش پکن نیز خواهند بود.

اخبار مرتبط  ماکرون گفت: "اسلام در سراسر جهان در بحران است" و قول داد مبارزه علیه رادیکالیسم مذهبی در فرانسه را افزایش دهد - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
وقتی ایالات متحده در مورد گسترش معاهده جدید شروع به دنبال به دست آوردن کنترل چین است ، جهان در آستانه رقابت تسلیحاتی خطرناک است“ما همچنین از کشورهای منطقه آسیای اقیانوسیه می خواهیم که هوشیارانه از قصد واقعی و عواقب شدید حرکت آگاه باشند و از عمل به عنوان پیاده برای خودداری کنند.” ژائو گفت

این بیانیه در پاسخ به اظهاراتی که اخیراً توسط فرستاده ویژه ریاست جمهوری ایالات متحده برای کنترل اسلحه مارشال بیلینگزلا در مصاحبه با رسانه های ژاپنی بیان شده است. این مقام بلندپایه گفت: ایالات متحده قصد دارد در مورد استقرار موشک ها با برخی از کشورهای آسیایی گفتگو کند.

ایده متلاشی شدن در منطقه آسیا و اقیانوسیه اخیراً توسط مقامات ارشد آمریکایی ابراز شده است. به عنوان مثال ، اوت گذشته ، مارك اسپر ، وزیر دفاع آمریكا اظهار داشت كه طرفدار قرار دادن موشك ها در آسیا و اقیانوسیه است ، ترجیحاً در داخل “ماه ها.” این اظهارات در آن زمان واكنش عصبانی را در چین ایجاد كرد و در حقیقت هیچ استقرار مستقر نشده است.
همچنین در rt.com
چین به دلیل فروش موشکی به تایوان ، تحریم های سازنده سلاح های آمریکایی لاکهید مارتین را لغو کردفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *