چین با تلاش برای ممنوع کردن TikTok ، دولت ترامپ را به “سوusing استفاده از قدرت” متهم می کند – RT World News

پکن کاخ سفید را به سوusing استفاده از “قدرت ملی” خود با تلاش برای فشار دادن TikTok متهم کرده و خواستار فراهم آوردن فضای تجاری بدون تبعیض برای شرکت های خارجی شاغل در ایالات متحده شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه در یک نشست خبری در پکن ، ممنوعیت بارگیری برنامه معروف ویدیو را که توسط دولت ترامپ سفارش شده است ، “رفتار قلدری” توصیف کرد و گفت که این گواهی است بر “سو ab استفاده از قدرت ملی برای سرکوب غیر معقول شرکتهای کشورهای دیگر.”

وانگ از آمریكا خواست كه “یک محیط تجاری عادلانه ، عادلانه ، باز و بدون تبعیض برای شرکت های سراسر جهان که در این کشور سرمایه گذاری و فعالیت می کنند ، فراهم می کند.”

یک دستور دولت ایالات متحده سعی در بارگیری جدید بارگیری برنامه چینی در ایالات متحده از نیمه شب (ساعت 04:00 به وقت گرینویچ دوشنبه) دارد. اجازه استفاده از TikTok را تا 12 نوامبر می دهد ، در این صورت همه استفاده ها مسدود می شود.

با این حال ، دادگاه فدرال ایالات متحده اواخر روز یکشنبه مانع موقت این دستور شد. این حکم پس از آن صادر شد که وکلای TikTok استدلال کردند این یک ممنوعیت “مجازات کننده” است که بیشتر به دلیل ترس واقعی از امنیت ناشی از سیاست است. کارل نیکولز ، قاضی منطقه ای ایالات متحده در واشنگتن با صدور دستور موقت ، “در این زمان” برای جلوگیری از محدودیت هایی که از 12 نوامبر اعمال می شود ، کاهش یافت.

اخبار مرتبط  درگیری ها در روز استقلال لهستان در حالی که راهپیمایان از آتش بازی استفاده می کنند و پلیس از گلوله های لاستیکی استفاده می کند - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
قاضی فدرال مانع تلاش ترامپ برای ممنوعیت TikTok از فروشگاه های برنامه های آمریکایی می شودشرکت مادر TikTok ByteDance قبلاً بحث انتقال مالکیت برنامه را به یک غول فناوری Oracle آغاز کرده است. یک شرکت جدید ، TikTok Global ، نظارت بر عملیات ایالات متحده را بر عهده خواهد داشت. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ، این توافق را تصویب کرده است ، که به گفته وی ، “100‘ “امنیت را فراهم می کند.

“من به معامله نعمت خود را داده ام ،” او در 19 سپتامبر گفت. “اگر آنها این کار را انجام دهند ، عالی است. اگر این کار را نکنند ، مشکلی هم نیست. “

ترامپ ادعا کرده است TikTok تهدیدی برای امنیت ملی است و از طریق ByteDance داده هایی را برای پکن جمع آوری می کند. این شرکت این ادعاها را رد کرد.

با این حال ، رسانه های دولتی چین هنگام اظهارنظر در مورد برنامه ایالات متحده بیشتر تمسخرآمیز بوده اند تا خوش بینانه. هفته گذشته روزنامه چاینا در سرمقاله ای اقدام کاخ سفید علیه ByteDance را “راهزنی” توصیف کرد و گفت که “بعید به نظر می رسد که پکن از خرید بازوی قوی کاخ سفید چشم پوشی کند.”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *