چین به انگلیس هشدار داد كه از ادامه “مسیر اشتباه” با دخالت هنگ كنگ بر تعلیق مورد انتظار برای استرداد جلوگیری كند – RT World News

در پاسخ به گزارش ها مبنی بر اینکه لندن معاهده استرداد خود با هنگ کنگ را به دلیل نتیجه قانون جدید امنیت ملی پکن در آنجا ، به انگلستان هشدار داده است که بیشتر به روابط آنها آسیب برساند.

رسانه های انگلیس گزارش داده اند که انتظار می رود دومینیک رهاب ، وزیر امور خارجه ، تعلیق پیمان استرداد هنگ کنگ خود را در پارلمان اعلام کند ، که این امر روابط بین چین و انگلیس را بیشتر می کند. این ترتیب 30 ساله به این معنی است که اگر شخصی در انگلستان بخاطر جنایتی در هنگ کنگ محاکمه شود ، مقامات می توانند آنها را به آنجا بازگردانند و برعکس.

“ما این اقدامات را به شدت محكوم می كنیم ،” سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ ونبین روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت. “ما از انگلیس می خواهیم كه دیگر قدم در مسیر اشتباه نگذارد ، تا از آسیب بیشتر در روابط چین و انگلیس جلوگیری كند.”
همچنین در rt.com
“همه ما ترامپ را می شناسیم ، مگر نه؟”: وزیر بهداشت انگلیس ادعاهایی مبنی بر کاخ سفید “لندن” را متقاعد کرد که ممنوعیت جعبه های هواوی 5G را قانع کند.انگلیس پیشتر نگرانی هایی درباره واکنش چین به اعتراضات در هنگ کنگ و قانون جدید امنیت ملی در آنجا ابراز کرده بود. در پاسخ ، این اقامت پنج ساله را به سه میلیون هنگ کنگر ارائه داده است. چین لندن را به دخالت در امور خود در مستعمره سابق انگلیس متهم كرد ، كه در سال 1997 به پكن برگردانده شد.

اخبار مرتبط  شوخی های روسی ادعا می کنند که مونیکا لوینسکی را در تماس تلفنی با گرتا تونبرگ جعلی فریب دادند - RT World News

وانگ گفت انگلستان در حال چرخش است “چشم بسته به واقعیت های اساسی که قانون امنیت ملی برای موفقیت پایدار یک چین ، دو سیستم است” ، با اشاره به ترتیبی که چین با هنگ کنگ داشته است. وی به نقل از رویترز وی افزود: چین با قاطعیت نسبت به اقداماتی که در امور داخلی چین دخالت می کند ، واکنش نشان می دهد.
همچنین در rt.com
پلیس هنگ کنگ طبق قانون جدید امنیتی ممنوعیت پرچم های استقلال ، اولین نفر را دستگیر می کندهنگ کنگ اعتراضات بزرگی را که مورد حمایت غرب قرار گرفته است ، علیه قانون امنیت ملی ، که در پایان ماه ژوئن آغاز به کار کرده است ، دیده است. این قانون جدایی ، تروریسم و ​​تبانی با نیروهای خارجی را منع می کند و کنترل بیشتری به چین می دهد. منتقدان آن می ترسند از این امر برای خنثی کردن مخالفت ها و تأثیرگذاری بر وضعیت استقلال ویژه هنگ کنگ استفاده شود.

پیش از این ، سفیر چین در انگلیس ، لیو شیائومینگ نیز قول داده بود “پاسخ قاطع” اگر لندن بیش از آنچه دومینیک رهاب وزیر خارجه انگلیس تحریم می کند مجازات کند “ناخالص و سنگین” نقض حقوق بشر از مسلمانان اویغور.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *