چین بیانیه ایالات متحده و ژاپن را که در آن واشنگتن متعهد می شود از شریک آسیایی خود با “توانایی های” هسته ای دفاع کند ، محکوم می کند – RT World News

پس از انتشار بیانیه مشترک پکن ، واشنگتن و توکیو را به دلیل تضعیف ثبات در منطقه آسیا و اقیانوس آرام مقصر دانستند و گفتند “چالش های منطقه ای” به هر طریقی ، “از جمله هسته ای” ، حل خواهد شد.

بیانیه جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده و نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا ، اولین رهبر خارجی که به طور رسمی از بایدن در کاخ سفید دیدار می کند ، منتشر شد. این کشور با پیشنهاد اقدامات خود از چین انتقاد کرد “با نظم مبتنی بر قوانین بین المللی مغایرت دارند“و تأثیر”صلح و سعادت”در منطقه.

ادامه مطلب

از طرف دیگر اتحاد واشنگتن و توکیو “به سنگ بنای صلح و امنیت در منطقه هندو-اقیانوس آرام و سراسر جهان تبدیل شده است، “و دو کشور”برای رسیدگی به چالش های منطقه ای بیش از هر زمان دیگری آماده هستند، “این بیانیه ادامه یافت. فعالیت های پکن در دریای چین جنوبی از جمله چالش ها و همچنین مسائل مربوط به هنگ کنگ ، سین کیانگ و تایوان ذکر شده است.

ژاپن تصمیم گرفت تا توانایی های دفاع ملی خود را تقویت کند … ایالات متحده پشتیبانی بی دریغ خود از دفاع ژاپن را مجدداً انجام داد … با استفاده از طیف گسترده ای از توانایی های خود ، از جمله هسته ای ،“بیانیه خوانده شده است.

اخبار مرتبط  آتش بازی WATCH در حومه پاریس در میان حمله "خشونت آمیز" که ایستگاه پلیس را هدف قرار داده است آغاز شد - اخبار جهانی RT

پکن این سند را محکوم کرد و گفت این سند فراتر از محدوده روابط دوجانبه است و در امور داخلی چین دخالت می کند. بیانیه سفارت چین در ایالات متحده آمریکا در روز شنبه ، همانطور که توسط کانال خبری CGTN گزارش شد ، همچنین فعالیت های جدایی طلبانه را تأیید کرد.

چین که دهه ها تایوان را بخشی جدایی ناپذیر از خاک خود می داند ، بارها از ایالات متحده خواسته است که در سیاست های داخلی خود دخالت نکند. تنش ها در دریای چین جنوبی از مدت ها قبل افزایش یافته است ، به طوری که تعدادی مانور نظامی در منطقه به ویژه در اطراف جزیره تایوان که خود را کشوری مستقل می داند و مورد حمایت کشورهای غربی است ، اتفاق می افتد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!
همچنین در rt.com
توقف بعدی ، آخرالزمان؟ ادعای مشهور دولت بایدن ممکن است آغازگر جنگ جهانی سوم باشدپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *